Nawóz organiczny staje się obowiązkiem w produkcji

0
320
ziemia

Wygląda na to, że producenci kwiatów powinni sukcesywnie sami przejść na nawozy organiczne, zanim czekać, aż narzuci je rynek.

Zdaniem Petera Kleina, dyrektora i właściciela firmy Biota Nutrients BV, producenci powinni przejść na nawozy organiczne z własnej woli, zamiast czekać na ich narzucenie przez rynek. W ten sposób plantatorzy mogą inwestować w zrównoważoną przyszłość w odpowiednim czasie, aby ich produkty pozostały interesujące dla klientów.

Biota Nutrients zaczęła działalność półtora roku temu jako specjalista w dziedzinie nawozów organicznych i biostymulantów. Założyciel Peter Klein opracował linię nawozów organicznych, która jego zdaniem jest najlepsza na rynku. Produkty te umożliwiają plantatorom bardziej zrównoważoną i ekologiczną produkcję.

Wysoka koncentracja i niska lepkość

Klein twierdzi, że jego produkty wyraźnie odróżniają się od innych produktów dostępnych na rynku. – Nasze nawozy mają wysokie stężenie, są pojedyncze, mają bardzo niską zawartość materii organicznej i są całkowicie czyste. Pozwala to hodowcom rosnąć w sposób przyjazny dla środowiska, a ponieważ nawóz ma bardzo niską lepkość, nie spowoduje zatorów w systemach kroplowych.

Peter Klein przez lata pracował jako hodowca, zanim znalazł się w świecie nawozów organicznych. Przez lata opracował gamę produktów, które nadal rozwijał. – Po częstych testach w praktyce zacząłem dostarczać produkt klientowi w Ameryce Południowej i z czasem zdobyłem więcej klientów w Ameryce Północnej i Holandii. To dało mi możliwość dalszego ulepszania produktu, dzięki czemu mogę teraz dostarczyć najlepszą możliwą jakość – mówi.

Jednak Klein nie osiągnął jeszcze swojego celu. – Moją ambicją jest sprawienie, aby produkt był jeszcze lepszy, czystszy i bardziej zrównoważony oraz aby stał się standardem w ogrodnictwie. Naprawdę myślę, że to możliwe – dodaje.

Produkcja ekologiczna

Według Kleina nawozy organiczne oferują wiele korzyści. Argumentem, który dla wielu hodowców w Ameryce Północnej i Południowej jest bardzo ważny, jest możliwość produkcji ekologicznej. Ale według Kleina nawozy organiczne sprawiają, że roślina jest silniejsza i zdrowsza oraz zapewnia lepsze ukorzenienie.

Ponadto, plantatorzy mogą również zmniejszyć swój ślad dzięki zastosowaniu tych czystych i przyjaznych dla środowiska produktów. Coraz więcej hodowców chce produkować w sposób zrównoważony, ponieważ rynek coraz bardziej tego wymaga.

Licencja na produkcję

Nawozy organiczne staną się ostatecznie licencją na produkcję, ale radziłbym hodowcom, aby sami dokonali tego wyboru i nie czekali, aż będzie to wymagane. Rosnąc bardziej świadomie i bliżej natury, spełniasz życzenia przyszłych pokoleń, aby Twój produkt pozostał popularny. Z nawozami organicznymi inwestujesz nie tylko w lepszy świat, ale ostatecznie także w siebie – kończy Klein.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here