Nepal postawi na kwiaty cięte?

0
361
kwiaty w Nepalu

Warunki geograficzne oraz klimatyczne dają nadzieje, że kolejny kraj zaangażuje się mocniej w produkcję roślin. Czy Nepal postawi na kwiaty cięte?

Rolnicy w Nepalu stopniowo przekonują się do uprawy kwiatów ciętych, ponieważ popyt na kwiaty rośnie zarówno w kraju, jak i za granicą. Przypomnijmy, że kwiaty cięte to kwiaty, które zostały wycięte z głównej rośliny do wykorzystania jako dekoracja.

Rolnicy borykają się jednak z wieloma problemami, takimi jak brak polityki dzierżawy gruntów dla skonsolidowanego rolnictwa, kłopoty z uzyskaniem kredytu bankowego i brak wsparcia ze strony rządu. To powstrzymuje przemysł przed całkowitym startem.

Spośród wszystkich odmian kwiatów wyprodukowanych w kraju, cięte kwiaty generują roczną sprzedaż w wysokości 2 miliardów Rs (18 milionów USD), co ma potencjał, by rosnąć skokowo, jeśli rząd rzeczywiście zadecyduje o ustaleniu priorytetów sprzedaży.

Dobre warunki

Nepal ma ogromny potencjał eksportowy dla kwiatów ciętych ze względu na zróżnicowany teren geograficzny z odpowiednim klimatem. Pandab Shrestha, właściciel Srijana Cut Flower, wyeksportował kwiaty do Korei i Japonii jako eksperyment. – Zapotrzebowanie na kwiaty cięte zaskoczyło mnie, było to prawie 50 000 pałeczek na tydzień – powiedział. Jego hodowla kwiatów jest w stanie codziennie produkować około 5000 patyków ciętych kwiatów.

Krajowa produkcja kwiatów znacznie spada w zimie, a kraj importuje 75 procent kwiatów z Indii, aby zaspokoić niedobór – poinformowali przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here