Znaczenie kwiatów: Co oznacza niebieski storczyk?

0
831
niebieski storczyk

Kwiaty w takiej barwie zawsze wywołują spore poruszenie, niezależnie od rodzaju. Sprawdźcie, czy niebieski storczyk posiada wyjątkową symbolikę!

Niebieski storczyk symbolizuje wyjątkowość, piękno i rzadkość. Świetnie odnajduje się jako prezent dla osoby, którą uważasz za piękną i niesamowitą. To sympatyczny gest, ale nie wiąże się bezpośrednio z romantycznymi uczuciami, dlatego można go wręczyć jakiejkolwiek bliskiej Tobie osobie. Niebieski to bowiem też szczerość, lojalność i zaufanie.

Ogólne znaczenie storczyków

Storczyki w ogólnym swoim znaczeniu to symbol miłości oraz płodności. Zwraca uwagę na spokój i kreatywność, a także pragnienie być kimś wielkim w swoim życiu. Doskonałość natury jest widoczna chociażby na płatkach kwiatów.

Piękno egzotycznych storczyków hipnotyzuje, dość mocno swoim wyglądem się wyróżnia, jeśli porównamy je z innymi typowymi, popularnymi roślinami. Sama nazwa „orchid” pochodzi z Grecji i również kojarzona jest z płodnością. Wówczas Grecy wierzyli, że kwiaty te mogą pomóc im określić płeć nienarodzonego jeszcze dziecka.

W Chinach storczyk oznacza z kolei zdrowe potomstwo, a olejki eteryczne stosowano w celu zwiększenia płodności. Do tego należy dodać fakt, że jest popularną bazą w produkcji perfum.

W innej części Azji – w Japonii, orchidea pokazuje luksusowe oraz bogate życie, dlatego często jest widoczna chociażby w domach i biurach, by odnosiła się do udanych kooperacji biznesowych. To nie jedyna symbolika w Kraju Kwitnącej Wiśni. Panuje tam też przekonanie, że wojownik, który znajdzie na swojej drodze storczyk, jest odważny i silny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here