Niemiecki hodowca calluna poszerza asortyment

0
439
Rasta Girls

Niemiecki hodowca Calluna Heidezüchtung – Kurt Kramer rozszerzył Gardengirls o dwie linie kwiatów – Rasta Girls and Sunset-Girls.

Rasta Girls

„Pąki kwitnące” z wiszącymi pędami są ważną cechą asortymentu Gardengirls od 15 lat. – Ta grupa zyskuje obecnie na znaczeniu w punktach sprzedaży detalicznej w całej Europie, szczególnie we Włoszech – mówi Rudolf Sterkel, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie. Dlatego też, aby uczcić swoje 15. urodziny, firma podsumowuje wszystkie pięć odmian tej grupy i nadała jej imię Rasta Girls. Dopasowując to opracowała logo i etykietę. – Te urocze odmiany mają długie, wiszące łodygi o gęstej populacji pąków w kolorze białym, różowym, czerwonym i fioletowym. Można je łączyć z pionowymi odmianami Gardengirls w większych pojemnikach lub sadzić w większych, głębokich donicach (aby uniknąć dotykania łodyg) lub wiszące kosze – dodaje Sterkel.

Sunset-Girls

Druga linia to Sunset-Girls. – Ta linia jest najlepiej dostosowana do sprzedaży pod koniec sezonu. Kolory w tej linii wahają się od zielonego do żółtego lub pomarańczowego, aż do srebrnego i prawie czarnego. The Sunset-Girls wprowadzają do ogrodu piękne wspomnienia zachodu słońca na plaży. Mogą przedłużyć sezon do świąt Bożego Narodzenia lub nawet na wiosnę. Zaletą stosowania gatunków kwitnących wiosną jest to, że są doskonałym źródłem energii dla owadów zapylających – ocenia dyrektor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here