Nowa seria maszyn dla hodowców i producentów we Włoszech

0
356
Alessandro Mazzacano
for. Floral

Włoski producent sprzętu stworzył maszynę, która usprawni systemy doniczkowe wielu firm na całym świecie.

Alessandro Mazzacano z dumą opisuje nowy IA3500, który został uruchomiony przez fabrykę Urbinati. To maszyna, którą można dostosować do lokalnych warunków, a co za tym idzie, pomoże hodowcom na całym świecie w ulepszeniu systemy doniczkowego i sprostaniu wyzwaniom związanym z pracą. Nowa oferta jest także skierowana do drobnych producentów.

Jestem bardzo zadowolony z zainteresowania urządzeniem, które powstało od czasu premiery na tegorocznym IPM. Rozszerzyliśmy naszą linię maszyn do doniczkowania o IA3500. Jest to całkowicie elektromechaniczna maszyna z silnikami napędzanymi przez 5 falowników. Dzięki temu zużycie energii zmniejszyło się, a długość „życia” maszyn wzrosła, a dodatkowo czas przestoju na konserwację będzie krótszy – mówi Mazzacano.

fot. Floral

Maksimum czasu pracy

Maksymalizacja czasu pracy maszyny była ważnym tematem w projekcie, a łatwość obsługi również została poświęcona dużej uwadze. Wszystkie ustawienia można zaprogramować i zapisać, co znacznie skraca czas ustawiania podczas dostosowywania do różnych średnic doniczek. W połączenie ze stelażami bezpieczeństwa wokół maszyn sprawia, że IA3500 jest pierwszą z nowej generacji.

Maszyna może obsługiwać okrągłe i kwadratowe doniczki o średnicy od 8 do 25 cm i ma wydajność do 4500 doniczek na godzinę (2500 o średnicy 25 cm). Długość paska można dostosować do potrzeb klienta.

IA3500 jest wyposażony w automatyczny system kontroli gleby. Mazzacano wyjaśnia: – Potencjometr doniczkowy, głębokość wiercenia, produkcja godzinowa, prędkość taśmy roboczej i inne funkcje maszyny do zalewania są kontrolowane przez PLC i można je łatwo ustawić w kolorowym ekranie dotykowym. Wszystkie ustawienia mogą być zaprogramowane i zapisane przez operatora. Również ostatnie ustawienie można przywołać jednym dotknięciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here