Nowe zasady importu kwiatów ciętych w Australii

0
352
Mapa Australii

W Australii od września zaczną obowiązywać nowe zasady importu kwiatów ciętych. Zaostrzenie przepisów wiąże się z bezpieczeństwem biologicznym.

Chodzi ochronę upraw zbóż o wartości 6,5 mld dolarów przed szkodnikami.

Przedstawiciele ochrony biologicznej producentów w Grains Biosecurity Advisory Committee świętowali po informacji rządu federalnego, że ten wprowadzi dodatkowe zabezpieczenia w przywozie świeżych ciętych kwiatów i liści.

Większość importu w latach 2017-2018 pochodziła z Kenii, Ekwadoru i Kolumbii – krajów, w których występuje szereg szkodników, nie będących w Australii, w tym rodzaje wciornastków, mszyc i roztoczy.

Od września kraje eksportujące cięte kwiaty i liście będą musiały zarządzać ryzykiem związanym z bezpieczeństwem biologicznym na swoich wybrzeżach, zanim te produkty wypłyną.

Importerzy australijscy będą również musieli ubiegać się o specjalne zezwolenie importowe od rządu federalnego, na import kwiatów ciętych i liści z Kenii, Kolumbii i Ekwadoru.

Wcześniej importowane cięte kwiaty i liście mogły być fumigowane na lądzie, za pomocą bromku metylu, a importerzy nie musieli ubiegać się o zezwolenie na przywóz.

Marion Healy, szefowa działu bezpieczeństwa biologicznego w Federalnym Departamencie Rolnictwa, stwierdziła, że ​​nowe ustalenia regulacyjne pomogłyby znacznie ograniczyć dużą liczbę żywych szkodników przybywających do Australii. – Zezwolenia będą początkowo przyznawane na krótki okres, aby umożliwić nam ocenę skuteczności warunków pozwolenia na zmniejszenie ryzyka biologicznego – powiedział dr Healy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here