Nowy biostymulator pomaga roślinom

0
276
Stephen Olive

Nowy biostymulator, który pomaga młodym roślinom odzyskać siły po stresie przeszczepiania, został zapoczątkowany przez Arysta LifeScience w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Goteo stosuje się poprzez nawadnianie kropelkowe lub zanurzanie w ogrodnicze korki siewne i młode rośliny, w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i zdolności do przezwyciężenia stresu.

Pozytywny wpływ na rośliny

Goteo działa poprzez zwiększenie aktywności korzeni, co poprawia absorpcję wody i składników odżywczych, zwiększa aktywność fotosyntetyczną, a tym samym zwiększa zawartość chlorofilu – mówi Stephen Olive. –Ma to pozytywny wpływ na rozwój roślin i może pomóc w odbudowie po stresie związanym z przeszczepami – problem, z którym szczególnie borykają się ogrodnicy – dodaje.

Niezależne badania wykazały, że w wielu testowanych uprawach Goteo powoduje imponujący wzrost wzrostu korzeni o 65% i 44% wzrost wzrostu pędów, gdy jest stosowany przez nawadnianie kroplowe przed i po przesadzeniu. Dla plantatorów może to oznaczać namacalną poprawę wskaźników przeżywalności roślin, ponieważ rośliny są zdrowe i wystarczająco silne, aby przezwyciężyć stres związany z przeszczepem.

Goteo zawiera oligosacharydy – naturalnie produkowane złożone cukry występujące w wodorostach, z dodatkiem fosforu, potasu i miedzi. Cukry te są skuteczne w produkcji roślinnej, ponieważ stymulują reduktazy roślinne, które zwiększają translokację składników odżywczych i wody.

Oligosacharydy w Goteo są uzyskiwane z wodorostów, które są tłoczone na zimno w naszym zakładzie produkcyjnym w St Malo we Francji i są produkowane według tych samych wysokich standardów, co nasze konwencjonalne środki ochrony roślin – informuje Olive. – Ostatecznie, silne, zdrowe rośliny, które wytrzymują rygor rynku detalicznego, oferują hodowcom produkt bardziej zbywalny, co również zwiększy zadowolenie konsumentów – kończy.

Goteo można stosować na szeroką gamę upraw, w tym sadzonki warzyw, rośliny ozdobne i warzywa polowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here