Obniżenie stawki PIT do 17% jeszcze w tym roku. Dobra wiadomość dla branży kwiatowej

0
273
polska

Obniżenie stawki PIT do 17% to jedna z propozycji, które zostały umieszczone w tzw. „nowej piątce PiS”. To dobra informacja m.in. dla branży kwiatowej.

Polski rząd chce wprowadzić nowelizację jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że obecnie przedsiębiorcy zmagają się z linią 18% podatku.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na zapowiedzieli nowe propozycje, w tym m.in. obniżenie PIT do 17 procent i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu.

Joachim Brudziński (szef MSWiA) podkreśla, że propozycje PiS są policzone i wprowadzane będą w życie stopniowo. – Obniżenie stawki PIT będzie miało miejsce w tym roku, ale pamiętajmy, że rok kończy się w grudniu, więc mamy tutaj jeszcze trochę czasu – powiedział.

Dziennik Gazeta Prawna informował, że nie tylko zerowy PIT dla młodych, ale również obniżka stawki dla wszystkich do 17 procent i podwojenie kosztów uzyskania przychodu miałyby wprowadzone jeszcze jesienią. – Chcemy nie tylko, by nowe rozwiązania w PIT zostały uchwalone, lecz także, by podatnicy odczuli ich pozytywne skutki już na jesieni – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here