Ochroń swoją firmę przed burzami

0
339
burza

Wiosna jest w drodze, a wraz z cieplejszymi i dłuższymi dniami nadchodzi zagrożenie burzami, które mogą przynieść grad, błyskawice, silny wiatr i tornada.

Wszystko może być szkodliwe dla Twojej firmy. Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko strat?

Być przygotowanym

Nie czekaj na nadejście sezonu sztormowego, przygotuj się teraz. Skonfiguruj procedury awaryjne, które mogą pomóc w ochronie życia, zapasów i mienia. Powinny zawierać instrukcje awaryjne, wytyczne dotyczące bezpieczeństwa oraz łańcuch dowodzenia. Upewnij się, że są zrozumiałe dla wszystkich pracowników.

Jeśli nie masz planu, zacznij go teraz tworzyć. Nie zapomnij uwzględnić innych pracowników w procesie planowania. I pamiętaj, aby ćwiczyć swój plan – jak ćwiczenia tornado – regularnie, aby nowi pracownicy byli świadomi, co robić, a ich reakcja była automatyczna.

Zabezpiecz swoją nieruchomość

Dbanie o czystość nieruchomości pozostawia nie tylko dobre wrażenie, ale także dobre porady dotyczące bezpieczeństwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo i bezpieczeństwo, wykonaj następujące czynności, gdy jest czas wiosennego sprzątania:

  • Upewnij się, że wszystkie podpory usztywniające i osłony szklarniowe są bezpieczne
  • Czyste systemy odwadniające, aby wspomóc przepływ wody deszczowej
  • Podnieś luźne przedmioty, aby nie stały się pociskami
  • Zachowaj spis wszystkich posiadanych roślin

Jeśli masz wystarczająco dużo ostrzeżeń, rozważ umieszczenie cennych roślin w ciężarówkach i przyczepach oraz zaparkuj obok mocnych konstrukcji przed silną burzą z silnymi wiatrami.

Bądź gotowy na awarie zasilania

Burze mogą prowadzić do przerw w dostawie prądu, co może mieć wpływ na wiele aspektów działalności firmy. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić z wyprzedzeniem, aby poradzić sobie z awariami zasilania:

  • Upewnij się, że wyłączniki są wyraźnie oznaczone
  • Miej pod ręką generator z odpowiednią mocą, aby uruchomić niezbędne wyposażenie
  • Miej pod ręką paliwo dla generatora
  • Wszystkie urządzenia awaryjne powinny być sprawne i prawidłowo serwisowane

Pamiętaj też, aby odłączyć komputery przed silnymi burzami i zainstalować zabezpieczenia przeciwprzepięciowe na sprzęcie komputerowym, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony.

Chroń swoje dane

Twój sprzęt nie jest wszystkim, co wymaga ochrony. Posiadanie Twoich plików w uszkodzonym systemie komputerowym nic ci nie pomaga. Dlatego ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych danych i przechowywanie kopii poza witryną. Będzie to:

Będzie to:

  • Pomóż w przywróceniu działania
  • Dostarcz niezbędną dokumentację do złożenia roszczenia ubezpieczeniowego

Poświęcając trochę czasu na kopiowanie plików, może to zaoszczędzić dużo bólu głowy później.

Bezpieczeństwo po burzy

Gdy burza minie, mogą pojawić się nowe zagrożenia. Uszkodzone konstrukcje i wyposażenie stanowią kolejny zestaw zagrożeń. Zabezpiecz uszkodzone struktury, aby klienci, przypadkowi nieznajomi, a nawet pracownicy nie mogli wejść.

Dokonuj ewentualnych napraw tymczasowych, aby chronić uprawy przed żywiołami, takimi jak wahania temperatury, opady lub skutki bezpośredniego światła słonecznego. Oznacza to, że zawsze masz pod ręką dodatkowe materiały.

Skontaktuj się ze swoim agentem

Jeśli burza uszkodzi Twoją firmę, musisz jak najszybciej porozmawiać z działem ds. roszczeń, aby rozpocząć dokładne dochodzenie.

Zrób zdjęcia lub film – lub oba – uszkodzeń i nie zapomnij sporządzić szczegółowej listy uszkodzonych przedmiotów, w tym ich wartości. Jest to jeszcze bardziej pomocne, jeśli masz rachunki.

Pamiętaj, że nadszedł czas, aby spojrzeć na swój obecny zasięg – zanim burze staną się problemem. Sprawdź swoją polisę ubezpieczeniową, aby upewnić się, że posiadasz ochronę dla wszelkich budynków, konstrukcji, pojazdów, sprzętu, mienia osobistego i upraw, które są częścią Twojej firmy. Następnie należy aktualizować swoją politykę i powiadamiać agenta o renowacjach lub nowych konstrukcjach nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here