Ogrodnicy w Australii wezwani do zwrotu roślin

0
288
callisia pink lady

Ogrodnicy w Australii Zachodniej zostali wezwani do zwrotu jednego rodzaju roślin, która była błędnie wystawiona do sprzedaży, a może zaszkodzić środowisku.

Callisia repens (Jacq.) L. jest zielnym sukulentem wieloletnim, znanym również jako roślina pełzająca. Można go znaleźć w innych stanach, ale jest zakazany w zachodniej Australii ze względu na jego potencjalny wpływ na środowisko.

Zakazana roślina

Zakazana roślina została sprzedana w grudniu i styczniu w sklepach Bunnings w obszarze metropolitalnym Perth oraz w regionach Albany, Kalgoorlie, Geraldton, Bunbury i Busselton.

Departament Przemysłu Podstawowego i Rozwoju Regionalnego wzywa ogrodników, którzy zakupili „różową damę” z Callisia, aby zwrócili rośliny zakupione do dowolnego sklepu Bunnings w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy. – Po zwrocie ponad 300 roślin reakcja ogrodników była pozytywna, ale potrzebujemy więcej roślin, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się szkodników i szkodzić naszemu przemysłowi rolnemu lub środowisk – mówi przedstawiciel departamentu.

W niektórych obszarach metropolitalnych powróciła duża liczba roślin, w tym 87 procent z sklepu Bunnings Harrisdale i 80 procent z Cockburn.

Callisia Pink Lady

Callisia Pink Lady jest odporną rośliną z pełzającymi łodygami, które wyrastają na gęste maty roślinności, co może powodować problemy w wielu środowiskach w Australii Zachodniej. Ma potencjał, aby stać się rozpowszechnionym w roślinności nadbrzeżnej, wzdłuż poboczy, na obrzeżach lasów, w zakłóconych miejscach i obszarach odpadów. Pochodząca z Meksyku, Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej roślina rozprzestrzenia się poprzez segmenty nasion i łodyg, co umożliwia jej łatwe rozprzestrzenianie poprzez odpady ogrodowe.

Callisia Pink Lady to niska roślina o wzroście do 10 cm i szerokości około 1,2 m, z małymi białymi kwiatami, które pojawiają się późną wiosną lub wczesnym latem. Jej liście są gęsto skupione wzdłuż łodyg i stają się mniejsze i bardziej oddalone od siebie wzdłuż kwitnących łodyg. Liście o wielkości od 1 do 4 cm są zwykle zielone powyżej i fioletowe pod spodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here