Ogromny potencjał, kolejne hektary na ogrodnictwo w Etiopii

0
312
kwiat

Biorąc pod uwagę ogromny potencjał tego sektora, rząd Etiopii udostępnił niedawno 6000 ha ziemi na ogrodnictwo w Alage, Arbaminch, Awassa i Bahirdar.

Sektor wykazał gwałtowny wzrost, generując 300 mln dolarów w roku 2017 z eksportu. Oprócz przyczynienia się do rozwoju gospodarczego, sektor stworzył możliwości zatrudnienia dla ponad 200 000 osób, z których 85% to kobiety.

Obecnie gospodarstwa rolne członków Stowarzyszenia Producentów Ogrodnictwa Etiopskiego (EHPEA) eksportują różne odmiany kwiatów, takie jak Standard Roses, Spray Roses, Hypericum, Alstroemeria, Veronica i Gypsophila do stanów Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton, Los Angeles i Miami.

Aby przyspieszyć eksport, w ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowano nowe wydarzenia. Nowo wybudowany terminal towarowy II firmy Ethiopian Airlines o łącznej powierzchni 150 000 m2, daje łączną pojemność tonażową około 1 mln rocznie wraz z terminalem I. Obejmuje również magazyn terminali ładunków suchych, dla łatwo psujących się terminal towarowy, z chłodnym magazynem łańcuchów, co czyni go największym na kontynencie afrykańskim. Ethiopian Airlines ogłosiły, że rozpoczęły bezpośrednie loty do Chicago trzy razy w tygodniu, co czyni go czwartym miejscem docelowym w USA.

Wspierając dostęp do rynku i powiązania biznesowe poprzez udział w międzynarodowych targach, EHPEA po raz czwarty weźmie udział w wystawie IFE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here