Opinie po mistrzostwach projektantów kwiatowych

0
274
bart hassam

Na początku marca w Filadelfii odbyły się mistrzostwa świata kwiatowych projektantów. Jakie są opinie po tej imprezie, która jest organizowana co kilka lat?

Co 4-6 lat międzynarodowa społeczność projektantów kwiatów organizuje duży konkurs projektowy, a mianowicie mistrzostwa świata. W tym roku odbył się podczas pokazu kwiatów w Filadelfii (1-3 marca). Firma Ball Horticultural była sponsorem Mistrzostw Świata 2019 i jednym z kluczowych dostawców kwiatów świeżych kwiatów ciętych. Ale jak uczestniczyć w takim wydarzeniu jako hodowca?

Genetyka świeżych kwiatów ciętych Ball została wykorzystana nie tylko podczas zawodów Pucharu Świata, ale także w wielu aranżacjach, które zostały umieszczone w centrum kongresowym Historic Head House Tower.

Różne rodzaje kwiatów

Lourdes Reyes wyjaśnia, że ​​czuła się dumna z tego, że jest częścią firmy hodowlanej podczas występu. – Nasze kwiaty przywitały wszystkich. Nasi opiekunowie Delphiniums, Lisianthus ABC i Flaire, Gypsophila Snow Ball i Mirabella, nasza Dianthus Green Ball i Amazone, hybrydy Limonium i wiele innych odmian pokolorowały centrum kongresowe w Filadelfii.

Wśród kwiatów Ball w konkursie Pucharu Świata, które były wielokrotnie używane, były Lisianthus, Snapdragon Potomac, Anemones, Green Ball, Stock Katz, Kales, Bells of Ireland i Trachelium.

Projektanci rywalizowali przed tysiącami ludzi. Lokalna filia Philadelphia ABC-TV na żywo transmitowała wydarzenie w otoczeniu wielu kwiatów – Ball Gyp i Ball Limoniums.

Według Reyes konkurencja była zacięta, ale atmosfera zawsze była pełna szczęścia i koleżeństwa. To właśnie tworzą kwiaty!

Były cztery zaplanowane zadania projektowe, które zostały wykonane przez 23 projektantów, którzy rywalizowali: 1. – Ręcznie wiązany bukiet, 2.- układ architektoniczny, 3.- stół na dwa i 4. – jedno zadanie projektowe niespodzianki obejmujące wszystkie amerykańskie uprawiane kwiaty. W tym ostatnim zadaniu projektanci mieli identyczne materiały, materiały, rekwizyty i kwiaty. Ball, Snapdragons, Anemones, Green Ball i Stock Katz były częścią kwiatów w zestawie niespodzianek.

To było niesamowite zobaczyć, jak projekty wszystkich wyglądają tak bardzo różnie, mimo że materiały były dokładnie takie same – mówi Reyes.

Finały

10 półfinalistów to: Australia, Japonia, Rosja, Korea, Włochy, Niemcy, Czechy, Węgry, Finlandia i Chiny. Po ukończeniu zadania projektowania z ostatniej niespodzianki, wyłoniło się pięciu finalistów – Australia, Rosja, Węgry, Niemcy i Czechy.

Pięciu uczestników, ubranych w smokingi i ładne sukienki, wyszło na scenę i rywalizowało na żywo przed ponad 600 gośćmi w Grand Ballroom. „Geometry in the cosmos” jako inspiracja została ukończona w zaledwie 45 minut, a mistrzem świata został Bart Hassanem z Australii.

W konkursie wzięli udział: Australia (Bart Hassan), Niemcy (Stephan Triebe), Włochy (Vincenzo Antonuccio), Francja (Herve Frezal), Rosja (Natalia Zhizhko), Wielka Brytania (Laura Leong), USA (Katharina Stuart), Kanada (Paul Jaras), Finlandia (Pirjo Koppi), Chiny (Wei Yao), HongKong (Solomon Leong), Meksyk (Leopoldo Gomez), Polska, Korea (Myeon Oh), Japonia (Kazuhiro Sugimoto), Węgry (Tamas Mezoffy), Tajwan (Kevin Lee), Czechy (Premysl Hytych), Dania (Kristine Gudiksen), Holandia (Hans Zijlstra), Norwegia (Elin Susan Havreberg), Hiszpania (Lina Roig), Szwecja (Sofie Danielsson Sohr), Wietnam (Nam Bao).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here