Orchidea Vanda to rzadki i piękny kwiat

0
700
Kwiaty orchidei The Vanda

Liczbę gatunków storczyków w przyrodzie szacuje się na 20 000. Ta ogromna różnorodność obejmuje bardzo ekskluzywne rodzaje, jak np. orchidea Vanda. To rzadki i piękny kwiat.

Vanda pierwotnie rośnie na południowych stokach Himalajów i w regionie od Indii po południowe Chiny. Storczyki rosną wysoko na drzewach dżungli. Dzięki długim korzeniom roślina przywiązuje się do drzew. Korzenie żywią się deszczem i poranną rosą.

Vanda jest sprzedawana jako kwiat cięty i jako roślina kwitnąca. Kwiaty Vandy utrzymają się przez długi czas: w salonie można zobaczyć kwitnące rośliny i kwiaty przez wiele tygodni. Ze względu na powolny wzrost, Vanda jest wyjątkowo wytrzymała i lepiej radzi sobie z mniej korzystnymi warunkami niż inne rośliny domowe.

Anco pure Vanda, założona w Westland, jest hodowcą Vandy. Pasja do Vandy rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu; podczas podróży służbowej w Tajlandii – Steef van Adrichem z Anco pure Vanda spotkał Tamlong Suphachadiwong z Suphachadiwong Orchids, hodowcę storczyków Vanda. W ten sposób został wprowadzony do wyjątkowej rośliny, która nie była jeszcze uprawiana na zasadach komercyjnych. Z dużą cierpliwością i wytrwałością hodowca odniósł sukces kilka lat później, w hodowli nowych odmian, które mogłyby być sprzedawane na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here