Oświetlenie wzmocniło w Wielkopolsce produkcję róż

0
304
róża

Firma Plantalux wdrożyła w szklarni w Wielkopolsce nowe oświetlenie, które wzmocniło produkcję róż Red Naomi.

Red Naomi to ekskluzywna odmiana róży o bardzo intensywnym i głębokim czerwonym kolorze i ma do 80 płatków na jednym pąku. Wyróżnia go silny zapach, długie łodygi z małymi kolcami i uroczymi pąkami. Aby osiągnąć taki efekt, ważne jest zoptymalizowanie warunków klimatycznych poprzez dostarczenie bogatych w minerały podłoży uprawowych, odpowiednie nawożenie, częste pielęgnowanie, odpowiednią temperaturę i wystarczającą ilość światła, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Plantalux wdrożył światła w szklarni w województwie wielkopolskim. Kwiaty były uprawiane pod dodatkowymi lampami LED COB Strong Red od listopada 2018 r. Do marca 2019 r. Wcześniej używane lampy HPS zostały zastąpione przez 300W lampy COB LED, co spowodowało zmniejszenie rachunków za oświetlenie o 60%. Dodatkowo właściciel szklarni jest szczęśliwy, ponieważ łodygi są o 80% grubsze w porównaniu do HPS i ma lepsze ubarwienie kwiatów. Lampy LED COB stosowano przez 18 godzin dziennie, a temperaturę utrzymywano na poziomie 22°C.

Plantalux Strong Red

Jest to dioda LED COB o znacząco wysokim całkowitym stosunku czerwonego do niebieskiego (87:13). Warto wspomnieć o bardzo wysokim, czerwonym kolorze, który równa się 20% całego widma. Taki skład długości fal zapewnia zadowalające efekty, zwłaszcza pod względem uprawy warzyw, owoców i kwitnących kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here