PanAmerican Seed kupił asortyment celozji

0
312
celozja

PanAmerican Seed kupił kompletny asortyment celozji i badań hodowlanych od Celex – filii holenderskiego hodowcy z branży kwiatów ciętych Van Der Boog i Van Den Bosch.

PanAmerican Seed współpracuje z Celexem od ponad 25 lat w sektorze celozji o ciętych kwiatach, a także w serii celozji doniczkowych i rocznych, takich jak First Flame, Dracula celosia, a ostatnio Concertina. Celex był odpowiedzialny za hodowlę, natomiast PanAmerican Seed zajmował się produkcją, dystrybucją na całym świecie oraz sprzedażą i marketingiem.

W ciągu naszej wieloletniej współpracy zbudowaliśmy udaną i zrównoważoną rozwijającą się działalność w celozji – mówi Anne Leventry, prezes PanAmerican Seed. – Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich wysiłków, jakie Celex włożył w tę klasę i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać ten moment doskonałości – dodaje.

Celex, dzięki bliskiej współpracy z PanAmerican Seed, wprowadził już na rynek wiele nowych i udanych odmian celozji, w tym dwóch laureatów Złotego Medalu Fleuroselect, a także otrzymało znak jakości i ochronę nowości. – Jesteśmy pewni, że nasze wysiłki hodowlane i genetyka Celex są w dobrych rękach w PanAmerican Seed – mówi Peter Van Den Bosch, właściciel Celex, który zbliża się do emerytury wraz z partnerem biznesowym Henkiem Van Der Boogiem. – Będą kontynuować naszą pracę z korzyścią dla plantatorów roślin ciętych, doniczkowych i pościelowych na całym świecie – dodaje.

Sprzedaż zakończy się 1 października, kiedy pełny asortyment hodowli celozji Celex zostanie zintegrowany z katalogiem roślin PanAmerican Seed. Żadni pracownicy ani aktywa nie są częścią zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here