Petunie dla wszystkich miejsc na świecie

0
363
petunie

Zbliża się lato, więc konsumenci coraz częściej spotykają Petunię na półkach. Międzynarodowa firma Syngenta Flowers ma petunie dla wszystkich miejsc na świecie.

Hodowca Eric Giesen pracuje przez cały rok na „zaktualizowanych” wersjach Petunii. Duże kwiaty, małe kwiaty, roślina wleczona lub kompaktowa: Syngenta Flowers ma pożądaną roślinę w swoim asortymencie dla każdego miejsca.

Małe kwiaty i duże kwiaty

Seria Picobella to pączek o drobnych kwiatach, adamaszek i kołdra mają średniej wielkości kwiat, tzw. Petunia multiflora. Ramblin i Plush to rośliny wleczone. Jest też wielkokwiatowa Petunia Grandiflora, z której Syngenta Flowers ma w swojej ofercie serię TriTunia i Duvet.

– Plusz jest bardzo wczesny i kompaktowy, co jest idealne dla hodowców i transportu – mówi Eric Giesen. – Ramblin jest duży, silny i najlepszy w tej dziedzinie. Z drugiej strony Plush i Picobella są ponownie najlepszym wyborem dla mieszanek, ponieważ te odmiany nie rosną zbyt duże. Petunia może szybko stać się zbyt duża, a następnie zarastać – dodaje.

Każdy ma swoje preferencje

Szeroko rozwijające się typy są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy w Europie jest to trend na miksy kompaktowe. – Mamy do czynienia z rynkiem azjatyckim, Ameryką, Europą, więc jest wiele opinii: ciągnące się w górę, szerokie, zwarte, mini kwiaty. Każdy ma swoje preferencje – wymienia Giesen.

Poza tym istnieje niezliczona ilość kolorów. – To co lubię, to połączenie bieli, błękitu i fioletu, które naprawdę są najlepszymi kolorami. Jak masz czerwony do Pelargonium, a żółty do skrzypiec, to są to ulubione kolory dla petunii – kończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here