Pieniądze na rozwój przemysłu rolnego

0
289
burros

Augean Robotics, firma z siedzibą w Filadelfii, rozwijająca wspólną platformę robotyczną dla przemysłu rolnego, zebrała pieniądze na rozwój w wysokości 1,5 mln dolarów.

Augean Robotics zapewnia przemysłowi rolnemu rozwiązania z obsługą robotów, rozwiązując znaczące wyzwania związane z pracą, przed którymi stoją dzisiejsi plantatorzy – przede wszystkim rosnące płace i malejąca siła robocza.

Dzięki głębokiemu doświadczeniu zespołu w dziedzinie robotyki, autonomii i maszyn, firma opracowała Burro, autonomiczną platformę wykorzystującą wizję komputerową i sztuczną inteligencję do nawigacji w gospodarstwach. – 84% amerykańskiej siły roboczej ma tendencję do produkcji w dużej mierze niezmechanizowanej owoców, warzyw i szkółek, ale rosnące płace i kurcząca się siła robocza skłaniają hodowców tych specjalistycznych upraw do robotów, w celu zmniejszenia potrzeb i kosztów pracy – powiedział Charlie Andersen, dyrektor generalny i założyciel Augean Robotics. – Cieszymy się, że mamy wsparcie dla inwestorów, co pozwoli nam przyspieszyć komercjalizację Burro i opracować zastrzeżone zestawy danych potrzebne do dalszej autonomii – dodaje.

Obecnie firma współpracuje z robotami i sprzedaje je jako usługę dla największych na świecie producentów pracochłonnych upraw i planuje szeroką dostępność handlową do końca 2019 roku.

Stowarzyszenie Western Grower’s Association (WGA) potwierdziło potencjał Burro dzięki corocznemu konkursowi „Ag Sharks”, w którym panel inwestorów venture i członków WGA wyraził silne poparcie dla Augean Robotics oraz zaangażowanych kapitałów i możliwości pilotażowych w terenie. Obecnie hodowcy winogron stołowych, jagód, pomidorów cherry, roślin szkółkarskich i innych upraw używają Burros jako wirtualnych taśm przenośnikowych, automatyzując transport w terenie i umożliwiając pracownikom skupienie się na wysokowartościowych zadaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here