Pierwsze sadzonki chryzantem w De Lier

0
356
greenhouse

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Arcadia Chrysanten może sadzić pierwsze sadzonki chryzantem w nowej firmie w De Lier na początku lipca.

Technokas i jego podwykonawcy ciężko pracują, aby sfinalizować nową szklarnię o powierzchni około 48 000 m². Technokas jest również odpowiedzialny za realizację ogrzewania podnośnego, instalacji do uprawy następnej generacji, elektrociepłowni z istniejącą szklarnią oraz połączenia z rurociągiem CO2 z OCAP.

Nowa firma Arcadia na Hoefweg w De Lier jest energetycznie połączona z istniejącą szklarnią na Burgemeester van Doornlaan w tym samym mieście. Oprócz ogrzewania podnoszonego i górnego ekranu, Technokas instaluje urządzenia do oczyszczania powietrza do uprawy następnej generacji (NGG), na fasadzie nowej szklarni. W przypadku tej technologii w ubiegłym roku złożono wniosek o dotację EHG i ta dotacja została przyznana. To już trzeci projekt Arcadii, dla którego Technokas instaluje instalacje dla NGG.

Konstrukcja stalowa i rynny aluminiowe

Po zrealizowaniu elektrociepłowni na początku 2019 roku, firma Technokas rozpoczęła działanie na początku lutego, wykonując prace fundamentowe pod szklarnię i budowę zbiornika akumulacyjnego (3000 m³). Pod koniec lutego założono fundację szklarniową, a pracownicy mogli na początku marca zmontować konstrukcję stalową i rynny aluminiowe.

Średnie mgiełkowe przeszklenie

Dach jest przeszklony, o średnim zamgleniu z 2x powłoką antyrefleksyjną. W ostatnich tygodniach fasady zostały również wyposażone w oszklenie, a rury do ogrzewania zostały umieszczone. Technokas zrealizował również kolektor i instalację wysokociśnieniowego kotła parowego (3500 Mcal / h). Rurociągi do zaopatrzenia w CO2 przeprowadzono również za pośrednictwem sieci OCAP.

Szesnaście urządzeń do uzdatniania powietrza

Ważnym działaniem w tym projekcie była instalacja urządzeń do uzdatniania powietrza (ATU), do uprawy następnej generacji. W fasadach znajduje się 16 jednostek ATU, jeden na trzy dźwigary, z których każdy dba o klimat o powierzchni około 3000 m². Ponieważ wszystkie strony pracowały zgodnie z napiętym harmonogramem, Arcadia z powodzeniem zasadzi pierwsze sadzonki chryzantem w 28 tygodniu (początek lipca).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here