Płyty warstwowe niwelują wpływ pór roku w szklarniach

0
329
szklarnia

Firma Coletta & Tyson Retail Ltd poszukiwała rozwiązania problemu chłodzenia w lecie i ocieplenia w zimie, jak również powstrzymania przecieków dachowych.

Zaprosiła Ebtech Glasshouse Systems do zaoferowania rozwiązania w celu wymiany istniejącego 2 500 m2 szkła na dachu nad główną powierzchnią handlową centrum ogrodniczego.

Klient obawiał się, że w miesiącach letnich obszar ten robi się zbyt gorący dla pracowników i klientów i udowodnił, że ​​trudno go ogrzać w miesiącach zimowych. Były także straty w zapasach spowodowane m.in. deszczem przez nieszczelne szyby i otwory wentylacyjne. Celem nowego projektu było dopasowanie się do istniejącego dachu nad miejscem dla zwierząt domowych, a także zwiększenie poziomu światła w nowym gotowym rozwiązaniu dachowym.

Firma Ebtech zaproponowała i dostarczyła pełny system paneli warstwowych. Panele o szerokości 40 mm i szerokości 1150 mm są ze stali po obu stronach z ognioodpornym materiałem umieszczonym pomiędzy nimi. Coletta i Tyson zdecydowali się na białą powłokę na wewnętrznej stronie paneli, aby odbijać światło i rozjaśnić atmosferę, a także prześwitywać z szerokimi na 1 metr panelami świetlnymi, aby zapewnić im wystarczająco przefiltrowane światło.

Remont dachu musiał zostać przeprowadzony kiedy centrum ogrodnicze było wciąż otwarte i funkcjonowało, choć w najcichszym okresie roku, czyli w styczniu. Odcinki centrum ogrodniczego zostały ogrodzone, natomiast Ebtech usunął istniejącą szklaną dachówkę i konstrukcję oraz zainstalował nowy system pokryć dachowych. Ebtech z powodzeniem zamykało dach pod koniec każdego dnia pracy, aby zminimalizować ewentualne szkody spowodowane przez deszcz lub śnieg. Istniejącą pełną szklaną konstrukcję dachu usunięto i zastąpiono nowymi panelami dachowymi w ciągu dziesięciu dni.

Po założeniu paneli dachowych zamontowano zewnętrzne rynny, uszczelki okienne i uszczelniono panele oraz konstrukcję dachową od zewnątrz, aby zapewnić szczelność. Cały projekt został ukończony w ciągu siedemnastu dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here