Początek opadów początkiem chorób

0
296
szklarnia z różami

Początek opadów dla jednych nowym sezonem, dla innych początkiem chorób, które atakują uprawy różnych roślin, przez co można mówić nawet o epidemiach.

Dla typowego rolnika początek opadów oznacza nowy sezon upraw, podczas gdy dla hodowców róż, sezonowość jest głównie napędzana przez rynek. Opady deszczu są również konieczne, aby uzupełnić bardzo potrzebne źródła wody, takie jak rzeki, jeziora i inne zbiorniki. Pomimo dobrych oznak, które towarzyszą deszczom, sezon charakteryzuje się również epidemiami chorób. Dla większości hodowców róż mączniak rzekomy i Botrytis nadal stanowią największe ryzyko przekształcenia się w epidemie, które jeśli nie są odpowiednio zarządzane, mogą łatwo zniszczyć plony i spowodować ogromne straty gospodarcze.

Zdrowe uprawy

Koppert Biological Systems oferuje plantatorom zrównoważone programy IPM, które pozwalają im utrzymać zdrowe uprawy przy minimalnym uzależnieniu od pestycydów chemicznych. Firma uważa, że ​​zarządzanie mączniakiem rzekomym i Botrytis nie musi być zagadką w każdej porze deszczowej. Zintegrowana strategia zarządzania chorobami powinna łączyć dobre praktyki kulturowe, wzmocnienie zdolności upraw do zwalczania chorób i terminowe stosowanie profilaktyczne produktów. Ta technika w połączeniu ze stosowaniem skutecznych produktów ukierunkowanych na wiele aspektów rozwoju choroby, jest najbardziej niezawodnym i zrównoważonym podejściem.

Postęp wiedzy w zakresie chemii roślin i interakcji roślin ze środowiskiem doprowadził do sformułowania innowacyjnych produktów, które są skuteczne i bezpieczne zarówno dla upraw, jak i dla środowiska. Jednym z takich produktów jest NoPath z Koppert, który jest oparty na roślinnych olejkach eterycznych. Zaleca się stosowanie zintegrowanej strategii zarządzania uprawami, w celu zmniejszenia częstości występowania mączniaka rzekomego i Botrytis w różach. NoPath ma tryb działania, który przynosi korzyści uprawom, przyczyniając się do holistycznego podejścia do zarządzania chorobami. Oprócz wzmocnienia naturalnej zdolności uprawy do zwalczania chorób, produkt ma szybkie i doskonałe działanie lecznicze na obie choroby. Hodowcy, którzy stosowali NoPath nawet w przypadkach wybuchu choroby, zaobserwowali szybkie przywrócenie dotkniętych obszarów uprawy. Oprócz wyjątkowej skuteczności, NoPath nie ma wpływu na pozostałości chemiczne na uprawie. Jest także bezpieczna dla korzeni i przyczynia się do ogólnego wzrostu plonu poprzez zwiększenie tolerancji na stres abiotyczny.

Elastyczność aplikacji

NoPath oferuje wyjątkową elastyczność w wyborze metody aplikacji. Produkt można przemoczyć przez system nawadniający (do pobrania przez roślinę) lub można go rozpylić za pomocą standardowego sprzętu do natryskiwania. Obecnie hodowcy róż w Kenii stosują NoPath na praktycznie wszystkich odmianach jako część swojej strategii zarządzania chorobami, a także na dodatkowe korzyści w zakresie wzrostu plonów. Podczas gdy istnieje wiele opcji chemicznych fungicydów do wyboru, skuteczne i zrównoważone zarządzanie chorobami wymaga zintegrowanego podejścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here