Polski producent róż, anturium i orchidei dynamicznie się rozwija

0
422
JMP Flowers

JMP Flowers ma ponad 40-letnie doświadczenie w uprawie i sprzedaży kwiatów w Stężycy. Polski producent róż, anturium i orchidei dynamicznie się rozwija.

Po zostaniu największym w Europie producentem storczyków, zmniejszenie zużycia energii i kosztów operacyjnych stało się priorytetem dla JMP. JMP współpracował z Enerią Cat i wybrał Cat CG260-16, wytwarzając 4,5 megawata energii elektrycznej, moc cieplną 5,25 megawata i całkowitą sprawność ponad 90 procent.

JMP rozwija ponad 135 różnych odmian róż i anturium (czasem znanych jako kwiat laceleaf) i ponad 2000 odmian storczyków. – Dzięki rozwiązaniom energetycznym Cat spełniliśmy nasze ambitne cele dotyczące kosztów energii, co przyczynia się do dynamicznego rozwoju naszej firmy – mówi Jarosław Ptaszek, CEO JMP Flowers.

JMP zainwestował w nową wysokosprawną jednostkę kogeneracyjną Cat CG260-16, która gwarantuje ciągłe oświetlenie i regulację temperatury powietrza w szklarni.

Dzięki wysokosprawnej kogeneracji energii elektrycznej i ciepła z paliwa gazowego, JMP zmniejszył swoje koszty i emisje, jednocześnie wytwarzając więcej tlenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here