Poprawki przepisów edycji genów w Australii

0
262
mikroskop

Kilka dni temu rząd australijski opublikował poprawki do przepisów, które zmienią prawo w Australii, tak aby organizmy (w tym rośliny, zwierzęta i ludzkie linie komórkowe) rozwijały się przy użyciu pewnych rodzajów nowych technik edycji genów.

Ścieżka jest otwarta na edycję genów roślin w Australii. Poprawki przyniosą szerokie korzyści dla badań w dziedzinie rolnictwa w Australii, umożliwiając hodowcom zwierząt i roślin wykorzystanie nowej dostępnej technologii edycji genów w celu opracowania i wprowadzenia na rynek ulepszonych odmian, w szybszym tempie i niższym kosztem niż tradycyjne metody hodowli.

Zmiany są następstwem 12-miesięcznego przeglądu technicznego rozporządzeń i dwuletnich konsultacji przeprowadzonych przez organ regulacyjny ds. technologii genów, co rozwiązuje dyskusyjną i sporną niepewność w prawodawstwie, czy organizmy zmodyfikowane przy użyciu niektórych nowych technologii spełniają definicję GMO pod scena.

Celem poprawek jest uaktualnienie reżimu regulacyjnego, dzięki postępom w technologii wykorzystywanej do modyfikowania organizmów i aktualnej wiedzy naukowej na temat zagrożeń, jakie stwarzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here