Pozytywne nastawienie wśród brytyjskich hodowców

0
266
HTA

Wśród brytyjskich hodowców biorących udział w spotkaniu Komitetu ds. ozdób HTA, dało się odczuć pozytywne nastawienie, mimo niepewności związanej z gospodarką.

Geoff Caesar, przewodniczący komitetu komentuje: – Odczuwano, że biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania i niepewność związaną z gospodarką, produkcja ozdobna bardzo dobrze sobie poradziła. Silna sprzedaż sprawiła, że ​​firmy są pozytywnie nastawione, chociaż powszechnie uznaje się, że sektor ma wiele rzeczywistych problemów do rozwiązania w nadchodzących czasach – mówi.

Niedobór siły roboczej okazuje się być prawdziwym problemem w całym kraju – zarówno agencyjnym, jak i stałym. Aby rozwiązać ten problem, kilka firm stara się przyjąć bardziej elastyczne podejście, rekrutując więcej stałych pracowników, zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin.

Zdrowie roślin jest kluczowym problemem, zwłaszcza że nowe przepisy dotyczące zdrowia roślin wchodzą w życie w grudniu. Alistair Yeomans, kierownik ds. ogrodnictwa w HTA wyjaśnił, w jaki sposób współpracuje z APHA w zakresie paszportów roślin. Alistair przedstawił również aktualizację na temat aktualnego stanu systemu zapewnienia zdrowia roślin.

Omówiono szereg innych kwestii, w tym tworzywa sztuczne w ogrodnictwie, media uprawowe, presję na zasoby wodne i notatki dotyczące odzyskiwania opakowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here