Produkcja kwiatów w obwodzie Penza rośnie

0
394
piwonie

Rosyjski gubernator Ivan Bolozerov odwiedził szklarnie ze swojego regionu w Mokshanach. Produkcja kwiatów w obwodzie Penza systematycznie rośnie.

Według centrum prasowego samorządu regionalnego, szklarnie w regionie Penza uprawiają róże i gerbery na powierzchni 12 ha. W 2017 roku zmodernizowano produkcję, wymieniono sprzęt oraz materiał siewny. Produkty są uprawiane zgodnie z holenderską technologią, z wykorzystaniem systemu ociekania i kontroli klimatu.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 200 osób. Kwiaty są dostarczane do Moskwy, Jekaterynburga, Permu, Sankt Petersburga i innych miast. Roczna wielkość produkcji wynosi 2 miliony euro. – Właściciel obiecał przywrócić szklarnie. 1,5 roku temu zmodernizowano zakład produkcyjny. Miło jest zobaczyć, że nasi specjaliści są wysoko oceniani, a jakość kwiatów jest powyżej średniej. Chciałbym podziękować właścicielowi za zatrzymanie kompetentnych specjalistów. Zachęcam inwestora do kontynuowania budowy szklarni w regionie Penza – zauważył gubernator.

Kompleks zostanie zmodernizowany w ciągu najbliższych 8 lat, planowana jest rozbudowa o kolejne 8 ha, wybudowane zostaną nowe szklarnie, zainstalowane zostaną systemy nawadniania i ogrzewania oraz zakup urządzeń chłodniczych.

Inwestor zmodernizował także 6 ha szklarni w regionie Norovchatsy i zamierza zaangażować się w przedsięwzięcie w regionie Spassky.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here