Pyramid Flowers uzyskał certyfikat BloomCheck

0
283
piramid flowers

Amerykańska firma kwiatowa Pyramid Flowers za swoją działalność została wyróżniona certyfikatem BloomCheck.

Dla Freda Van Wingerdena i Pyramid Flowers otrzymanie certyfikatu BloomCheck było potwierdzeniem wieloletnich praktyk firmy.

Standardy BloomCheck

Rygorystyczne standardy certyfikacji BloomCheck nie oznaczały wielu zmian w operacji Pyramid Flowers w Oxnard w Kalifornii, gdzie rośnie wiele kwiatów ciętych na prawie 100 akrach i zatrudnia 120 osób. – To była bardziej kwestia wspólnego korzystania z dokumentacji, ponieważ wiedzieliśmy, że od lat działamy w ramach zrównoważonych praktyk – powiedział Van Wingerden.

Świadczy to o sposobie prowadzenia działalności firmy, ponieważ BloomCheck ma rygorystyczne normy zapewniające hodowcom stosowanie najlepszych praktyk w zakresie jakości wody, powietrza i gleby, ochrony przyrody, wpływ społeczny na pracowników i społeczność. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii, recykling wody, wdrożenie biologicznego zarządzania szkodnikami i opiekę nad pracownikami.

Protected Harvest, niezależna organizacja non-profit, która poświadcza trwałość działalności rolniczej, przeprowadza audyt na miejscu, aby upewnić się, że plantatorzy spełniają standardy.

Ciekawe jest, że Pyramid Flowers są uznawane za złoty standard praktyk produkcyjnych, które spełnili jako wymóg certyfikacji BloomCheck. Realizując rygorystyczny program i proces audytu, należy docenić zaangażowanie Pyramid w zrównoważony rozwój kwiatów i zieleni. Van Wingerden spodziewa się, że pomoże jego firmie sprzedawać kwiaty w czasie, gdy zrównoważony rozwój ma coraz większe znaczenie dla detalistów i klientów. – Chcieliśmy, aby nasi klienci i nasi klienci wiedzieli, że działamy w sposób zrównoważony i chcieliśmy mieć na to dowód – powiedział.

25 lat firmy

Pyramid Flowers działa od ponad 25 lat w swoim gospodarstwie, milę od Oceanu Spokojnego. Rośnie tam wiele nowatorskich kwiatów ciętych dla rynku masowego i hurtowego. Jest także dostawcą bukietów i wiązek konsumenckich za pośrednictwem B-Fresh Floral, firmy założonej przez rodzinę Van Wingerden w 2001 roku.

Kwiaty rosnące w rodzinie Van Wingerden sięgają 15 pokoleń do 1600 roku w Holandii. W 1967 roku czterej bracia Van Wingerden wyemigrowali z Holandii do Kalifornii, aby skorzystać z optymalnego środowiska uprawy kwiatów wzdłuż wybrzeża między Los Angeles i Santa Barbara. Dzieci braci wyruszyły na 10 kolejnych operacji uprawy kwiatów, dzięki czemu rodzina Van Wingerden stała się jednym z największych producentów, dystrybutorów i sprzedawców kwiatów w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here