Rośliny we wnętrzach – jak udekorować przestrzeń za pomocą roślin doniczkowych?

0
508
Rośliny we wnętrzach

Ponieważ rośliny doniczkowe są teraz znane jako jeden z najmodniejszych dodatków do wnętrz, powinniście wiedzieć, w jaki sposób można je użyć. Udekorowanie przestrzeni życiowej roślinami to najlepszy sposób na stworzenie relaksującego i przyjaznego środowiska dla siebie i potencjalnych gości. Jeśli chcesz zmienić swoje otoczenie na lepsze, zastanów się nad przekształceniem swojego domu w kwitnącą oazę. Mam dla Ciebie kilka wskazówek jak wypełnić puste kąty, ściany i inne części domu za pomocą kilku ulubionych roślin doniczkowych. Sprawdź koniecznie!

Wypełnij kąty

Wszyscy mamy w domu puste kąty, które w jakiś sposób chcemy wypełnić. Nie chcemy jednak używać do tego mebli, ponieważ przestrzeń wokół nas będzie wyglądać na zagraconą. Jeśli masz jakiś narożnik w pokoju, który od pewnego czasu zbiera kurz, zastanów się nad umieszczeniem tam wężownicy średniej wielkości! Więksi przyjaciele, tacy jak rośliny paproci, mogą znajdować się obok twojej sofy, aby stworzyć bardziej przyjazną i swobodną atmosferę. Jeśli masz dodatkowe miejsce na ścianie, możesz wypełnić te luki kilkoma wiszącymi roślinami, aby uzyskać dodatkowy, przyjemny klimat.

Rośliny we wnętrzach - jak dekorować przestrzeń za pomocą roślin doniczkowych?

Zielone półki

Każdy ma trochę pustej przestrzeni na półkach, ale zamiast umieszczać na nich przypadkowe bibeloty, kilka roślin doniczkowych powinno załatwić sprawę. Umieść je w przestrzeni między książkami, obok zdjęć w ramkach lub po prostu poświęć całą półkę na wszystkie swoje ulubione rośliny! Uważam, że miniaturowe sukulenty są idealne do odświeżenia dodatkowej półki, na której aranżacje nie miałeś wcześniej pomysłu. Rośliny to idealny pomysł na uzupełnienie dekoracji wnętrz.

Dobrane doniczki

Ceramiczna doniczka stanowi zwykle dom każdej rośliny, ale czasami nie łączy się to zbyt dobrze z resztą naszej przestrzeni życiowej. Na szczęście jest na to sposób i nie musisz zostawiać swoich roślin w doniczce, w której do Ciebie przyjechały. Jeśli chcesz uzyskać rustykalną atmosferę, wymień ceramiczną doniczkę na zwykłe domowe przedmioty -szklane butelki, puszki, słoiki, kubki, a nawet akwarium! Nie tylko zwiększasz ogólną estetykę, ale także pomagasz środowisku, ponownie wykorzystując te przedmioty, które mogły trafić do kosza. Pamiętaj jednak o tym, aby te przedmioty posiadały na dole opływ wody!

Łazienka w stylu miejskiej dżungli

Rośliny w łazience mogą wydawać się dziwną koncepcją dla wielu z nas. Zdziwisz się, jednak gdy dowiesz się, jak korzystne może być umieszczenie niektórych roślin w łazience- szczególnie tropikalnych. Ponieważ rośliny tropikalne zazwyczaj wymagają cieplejszego, wilgotnego środowiska, aby pięknie się rozwijać, umieszczenie ich w łazience może być najlepszym wyborem! Możesz umieścić kilka mniejszych roślin wzdłuż zlewu, powiesić rośliny nad wanną lub ustawić je na parapecie. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoja łazienka była bardziej relaksującą przestrzenią, spróbuj powiesić kilka gałęzi na swojej głowicy prysznicowej. Nie tylko wpisze się to w trend Urban Jungle, ale także sprawi, że wizyty w łazience będą dla Ciebie jeszcze bardziej przyjemne.

Rośliny w sypialni

Upewnij się, że Twoja sypialnia jest tak relaksująca, jak to tylko możliwe. Chyba nie muszę dodawać, że rośliny wykonują najlepszą robotę, jeśli chodzi o urozmaicanie przestrzeni i zapewnianie komfortowej atmosfery? To tutaj rośliny o dłuższych, przypominających zasłony liściach mogą być Twoim celem! Rośliny takie jak bluszcz są idealne do owijania ram łóżek i luster. Możesz również ustawić małe sukulenty wzdłuż parapetu, aby zapewnić im wygrzewanie się w słońcu, którego bardzo potrzebują!

Niezależnie od tego, czy chcesz przekształcić swój dom w pełnowymiarową miejską dżunglę, czy też w rustykalną szykowną przestrzeń, zapewniam Cię, że rośliny wykonają to zadanie! Wykorzystaj swoją przestrzeń życiową jak najlepiej i przynieś do domu niektóre z ulubionych roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here