Róże akceptują nowe oświetlenie LED

0
383
Róża Red Naomi

Rok po wprowadzeniu nowego oświetlenia LED wygląda na to, że róże dobrze reagują na nowe spektrum światła GreenPower.

Połączenie diod LED GreenPower i klimatyzacji zgodnie z zasadami Next Generation Growing zapewnia najwyższą jakość i zrównoważony rozwój.

Nowe spektrum światła, opracowane przez Signify i Wageningem University & Reasearch poprawia jakość różowych roślin Naomi Red i Avalanche+ – wynika z badań przeprowadzonych przez Delphy Improvent Center z Bleiswijk w Holandii. Nowe spektrum ma szczególnie pozytywny wpływ na jakość liści i wielkość pąków.

Pozytywne efekty

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągamy dzięki nowemu spektrum. Tam, gdzie wcześniej widzieliśmy, że plony nie osiągają dobrych wyników, jakość tej zimy była dobra. Widzimy ten sam rezultat w firmach, gdzie testujemy nowe rozwiązania – powiedział Leontiene van Genuchten, specjalista ds. roślin w firmie Signify.

Kwiaty Red Naomi miały trudne lato. Sporo upraw zostało w dodatku zastąpione przez rodzaj Avalanche +, co oznaczało, że testerzy musieli ponownie rozważyć uprawy na obszarze, gdzie młode i starsze rośliny stoją obok siebie. – Liczba na metr kwadratowy była bardzo wysoka latem, jednak jakość całej produkcji nie była wystarczająca – mówi badacz Arie de Gelder z Wageningen University & Research. – Nowe spektrum ma dobry wpływ na jakość liści i pąków – dodaje.

Hodowcy, którzy obserwują ten proces, również są zadowoleni z efektów. – Młoda uprawa Avalanche + wygląda dobrze. Naukowcy widzą zdrową i energiczną roślinę, z grubymi gałęziami. Liść wygląda trochę ciemniejszy. Musimy utrzymywać umiarkowany klimat dla obu odmian i w rzeczywistości rozwijać Avalanche + w nieco cieplejszych warunkach, ale będzie to kosztem Red Naomi – mówi de Gelder.

Zielone oświetlenie LED GreenPower z nowym spektrum

Najnowsza generacja oświetlenia Philips GreenPower LED jest wyposażona w modyfikacje oświetlenia, opracowana specjalnie dla roślin różanych. Do tego spektrum dodano niewielką ilość światła białego, dzięki czemu pracownicy szklarni mogą lepiej ocenić plon podczas zbioru lub zwiadu. Nowy moduł ma wydajność od 500 do 600 μmol / m² / s przy bardzo wysokiej wydajności do 3,0 μmol / J.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here