Róże ekwadorskie coraz bardziej popularne w Chinach

0
449
Ekwadorskie róże

Róże ekwadorskie, słynące ze swoich rozmiarów, żywych kolorów i długowieczności, są coraz bardziej popularne w Chinach – stale rosnącym rynku, na którym hodowcy róż stanowią kluczową niszę dla eksportu.

Według ekwadorskiego Ministerstwa Handlu Zagranicznego, ekwadorscy hodowcy kwiatów wygenerowali w Chinach prawie 11 milionów dolarów sprzedaży do Chin w 2018 roku. – Chińscy konsumenci szczególnie lubią barwione w Ekwadorze naturalne róże, które występują w różnych odcieniach i kombinacjach kolorystycznych, oraz konserwowane róże – powiedział Santiago Luzuriaga, dyrektor generalny firmy eksportowej Bella Rosa.

Widzimy, że głównym popytem Chin są przyciemniane róże wytwarzane przez absorpcję. Absorbują (kolor) przez podstawę łodygi i docierają do pąka. Oprócz barwienia można je również malować, co jest również popularne. To nasz główny produkt eksportowy. Barwione róże są ulubionym przedmiotem, ponieważ pozwalają naszym klientom tworzyć historie – wyjaśnia Luzuriaga.

Niebiesko-białe podbarwione róże mogą na przykład reprezentować niebo lub kolory drużyny sportowej, czyniąc je idealnymi na niektóre uroczystości. Podobnie jak wielu eksporterów kwiatów w Ekwadorze, Bella Rosa znajduje się w Tabacundo, mieście w północnej prowincji Pichincha, nazywanym „Światową Stolicą Róży”, ze względu na swoją ogromną wydajność.

Coraz większe zyski

Firma zajmuje około 60 hektarów ziemi i produkuje 3,5 miliona róż o około 100 różnych odmianach każdego miesiąca. Około 10 procent odmian odnawia się każdego roku. Około 80 procent jego produkcji jest eksportowane do 65 krajów, głównie Stanów Zjednoczonych, Europy, Rosji i Chin. W Pekinie, Szanghaju i Kantonie szacuje się roczną sprzedaż na poziomie 800 000 USD. – Chiński rynek zaczyna rosnąć, a ponieważ ma dużą populację, wierzymy, że popyt może wzrosnąć w innych chińskich miastach. To może rosnąć stopniowo – powiedział Luzuriaga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here