Schoneveld Breeding z nową szklarnią PlantXperience

0
314
PlantXperience

W Holandii niedawno została otwarta nowa lokalizacja Schoneveld Breeding PlantXperience. Nowa budowa obejmuje 1-hektarową szklarnię produkcyjną.

Do tego należy dodać lokal użytkowy o powierzchni 7 000 m2 (hodowla i działalność badawczo-rozwojowa, chłodnia, woda i energia elektryczna) oraz centrum edukacyjne i inspiracyjne o powierzchni 3000 m2.

W 2004 roku zdecydowano już, że firma z Twello musi się przenieść. Dalszy wzrost nie był nawet możliwy, a ponadto gmina miała inne plany związane z dotychczasowym miejscem. W pobliskim mieście Wilp, także na wschód od Apeldoorn, znaleziono miejsce i po dość długim oczekiwaniu budowa rozpoczęła się w maju 2018 roku.

Nowa siedziba ma wszystko. Szklarnia produkcyjna jest otoczona korytarzem, który służy jako bufor klimatyczny. W zależności od działu zainstalowane są od dwóch do czterech ekranów, diody LED i SON-T są połączone, a cały repertuar receptur wody może być zarządzany i pobierany oddzielnie. Laboratorium jest również obszerne i oferuje wiele możliwości rozszerzenia i wdrożenia innych technik.

Pepijn Schoneveld, który nie przejął firmy od rodziców, ale kontynuował swoje życie jako komik, przewodniczył obszernemu programowi. Oczywiście podkreślono 85-letnią historię firmy, tajniki relokacji, a także kilku pracowników.

Z biegiem lat Schoneveld stał się jedną z największych firm w kilku roślinach doniczkowych. Genetyka szczególnie cyklamenu („Super Serie”), dzwonka („Addenda”) i primula („Touch Me”) jest dobrze znana. Dla konsumenta pierwiosnek i jaskier są mniej znane, ale firma postrzega to jako szansę.

PlantXperience ma stać się światowym centrum we wschodniej części Holandii. Ilość użytego szkła niewątpliwie przyczynia się do tego, ponieważ odwiedzający naprawdę czują, że mogą wszystko zobaczyć i doświadczyć. I firma właśnie do tego dąży – dzieląc najlepiej strzeżoną tajemnicę ogrodnictwa – chociaż w budynku nie będzie szkoły ani stałej wystawy, istnieje uderzające podobieństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here