Sedum cytrynowe wyróżnione w kampanii marketingowej

0
348
sedum cytrynowe

Sedum cytrynowe zostało wyróżnione w kampanii marketingowej Louisiana Super Plant. Jednym z powodów jest łatwość pielęgnacji oraz intensywny wzrost rośliny.

Kolor liści tej rośliny sprawia, że ​​jest uderzająca w krajobrazie obok innych roślin jednorocznych i bylin. Sedum cytrynowe najlepiej uprawiać w pełnym słońcu, jak kaktus i inne soczyste rośliny, w dodatku jest odporne na suszę i ciepło.

Louisiana Super Plant

Program Louisiana Super Plant to kampania edukacyjna i marketingowa LSU AgCenter, podkreślające twarde i piękne rośliny, które sprawdzają się w całym stanie Louisiana. Każdej wiosny i jesieni ogrodnicy AgCenter ogłaszają wybór Louisiana Super Plants na ten rok. Louisiana Super Plants mają udokumentowane osiągnięcia z wielu lat niezawodnych osiągów w krajobrazach Luizjany lub przeszły przez kilka lat ocen i obserwacji uniwersyteckich.

Charakterystyka sedum

Znane również jako rozchodniki, sedum są jedną z 50 do 60 rodzin soczystych roślin, które mają grube liście o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i właściwościach. Charakterystyczne liście i łodygi sukulentów mogą również mieć woskową powłokę lub gęstą, włochatą powłokę liści, która pomaga chronić je przed wysychaniem w gorącym i suchym klimacie, gdzie są powszechnie spotykane. Ich wyspecjalizowane części roślin są przystosowane do zatrzymywania wody, aby pomóc im przetrwać. Woda, która jest gromadzona i przechowywana przez roślinę, powoduje spuchnięty, mięsisty wygląd różnych części i przyczynia się do tego, że wyróżniają się wśród innych roślin.

Rośliny są przystosowane do warunków suchej gleby, sedum wymagają dobrze osuszonych gleb, aby zapewnić optymalny wzrost w pojemnikach i krajobrazie. Kaktus, aloes i sedums to popularne sukulenty używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz w ogrodach i krajobrazach, ze względu na ich niepowtarzalny wygląd.

Lemon sedum ma delikatny liść, który jest bardziej zielony, gdy rośnie w półcieniu, w przeciwieństwie do jasnozielonego lub szarego koloru, wyświetlanego w pełnym słońcu. Nazwa oszukała ogrodników domowych i hodowców. Roślina nie ma zapachu ani smaku cytrynowego, ale ze względu na swój kolor jest po prostu nazywana cytryną.

Rośliny w Louisianie

W Louisianie sedum cytrynowe jest traktowane jako doroczne, ale może być mrozoodporne i rosnąć przez cały rok w cieplejszych rejonach stanu. Niska wysokość względna, rozłożysty wzrost i pokrój kopca sprawiają, że jest on doskonałym podłożem do szybkiego wzrostu na dużym obszarze.

Ma również efekt spillera w pojemnikach i stanowi doskonały preparat zarówno do wiszących koszy, jak i do kaskadowania po stronie ściany oporowej lub ściany skalnej. Sedums stały się modnym dodatkiem do domu i krajobrazu dla wielu ludzi. Dzięki wielu różnym dostępnym typom sedum można grupować lub sadzić w masie, aby uzyskać efektowny widok w ogrodzie.

Lokalne szkółki i sklepy z ogrodami komercyjnymi mają dużą różnorodność sedums do wyboru o tej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here