Ślubny bukiet kwiatów w stylu boho

0
Bukiet ślubny w stylu boho

Jednym z rodzajów kompozycji tworzenia bukietów ślubnych, jest styl boho, który prezentuje obecne trendy i radość z życia.

Styl boho to wolność i swoboda

Styl boho związany jest wolnością oraz łamaniem konwenansów, buntem i zerwaniem z nudną klasyką. Chodzi zatem o radość z życia, swobodę, a także indywidualizm. Wykorzystywane do tego są rośliny z otoczenia, podczas spaceru, czy w ogrodzie, dostosowując bukiet do ich naturalnych pokrojów i kształtów. Znajduje się w nich sporo zróżnicowanej zieleni. Istnieją 3 rodzaje bukietów w stylu boho: okrągły luźny, horyzontalny oraz pąk kwiatowy rozluźniony. Pewnym zagrożeniem jest zbytni luz oraz nonszalancja, mogąca uśpić czujność i wytworzyć chaos przy tworzeniu bukietu. Styl boho musi być zatem kontrolowany, aby nie wkradło się za dużo swobody.

Pewną nowością jest też umieszczanie kwiatów bez liści, wykańczających bukiet na dole. Konieczna jest do tego perfekcyjna zdolność wiązania kwiatów w spiralę oraz estetycznych łodyg, które pozostaną widoczne w wiązance. W przeciwieństwie do ciężkich bukietów stoją dekoracje na pojedynczych kwiatach oraz niewielkie wiązanki, np. zwinięte w fizelinowe, albo papierowe rożki.

Bukiet w stylu boho – doświadczenie i sezonowe kwiaty

Sporo wdzięku ukazują niewielkie bukiety z sezonowych kwiatów: konwalii, stokrotek, bratków, czy niezapominajek. Dużą sztuką jest „ubranie” pojedynczego kwiatu – wtedy pomysłowość florystów czasami musi się wspiąć na sam szczyt. Np. przez długi czas dążą do wyplatania konstrukcji z drutu: serduszek, dekoracyjnej kryzy albo sztucznej gałązki. Do ozdoby można też wykorzystać bogaty asortyment florystyczny.

Wiązanki można wykonać w różny sposób, jednak sprawne tworzenie kompozycji wymaga doświadczenia florystycznego. Sztuka ułożenia kwiatów wymaga nie tylko odpowiedniej techniki, ale i kreatywności, aby stworzyć niepowtarzalny bukiet. Zwłaszcza, że teraz kwiaty eksponuje się inaczej, aniżeli wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here