Spory projekt rozwoju farmy kwiatowej w Kolumbii

0
341
colombia

Kolumbijski hodowca Valley Springs buduje obecnie nową dużą farmę na 150 ha w regionie Antioquia.

100 hektarów, które posłużą do uprawy, pozwoli to na wzrost produkcji hortensji i produktów posiewowych o 200%. 50 ha pozostałych gruntów pozostanie rodzimą ochroną lasów.

Dzięki takiemu mega projektowi Valley Springs chce zwiększyć swoją różnorodność hortensji, poszerzyć gamę kolorów i hodować uprawy kalii. – 35 procent ziemi zostanie obsadzone białymi hortensjami, 35 procent kolorowymi, a 30 procent produktami nasiennymi, takimi jak kalie, eukaliptus i inne – mówi współzałożyciel firmy Valley Springs, Mike Henriquez.

Obecnie obsadzono 39 ha ze 100 ha, które już są produkowane i oczekuje się, że do drugiego semestru liczba ta wzrośnie. – Mamy nadzieję, że w 2019 roku będziemy uprawiać 2 miliony łodyg. To ponad 5 milionów pędów, które produkują rocznie w 10 różnych lokalizacjach w całej dolinie Rionegro w Medellin w Kolumbii – dodaje Henriquez.

Oprócz poszerzenia oferty produktowej chcą także, aby gospodarstwo stało się rodzajem parku rozrywki, atrakcyjnym dla klientów, dla pracowników, społeczności i odwiedzających. A 50 ha rodzimej ochrony lasów pozwala im osiągnąć ten cel.

Projekt wygeneruje 100 bezpośrednich miejsc pracy, dzięki czemu Henriquez i zespół Valley Springs będą bardzo dumni. Ten mega projekt, który nie tylko przynosi korzyści naszej firmie, ale także przynosi postęp w regionie i korzyści dla naszych klientów – podsumowuje Henriquez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here