Środki ochrony roślin szkodzą pszczołom

0
368
pszczoła

Badania oddziaływania i długowieczności systemowych środków owadobójczych na zapylacze w systemie produkcji roślin ozdobnych pokazały, że środki ochrony roślin szkodzą pszczołom.

Specjaliści ds. kwiaciarstwa cenią znaczenie kwiatów dla dobrego samopoczucia ludzi i poszukują zrównoważonych systemów produkcji, które poprawiają środowisko i chronią siedliska pszczół, ptaków i innych dzikich zwierząt. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się przekonanie, że stosowanie pestycydów neonowych na dowolnym poziomie i w dowolnym czasie jest szkodliwe dla pszczół i doprowadziło do spadku ich populacji. Przyczyną upadku pszczół jest złożona zmiana klimatu, owady i choroby, które zabijają pszczoły i powodują utratę siedlisk.

Hodowcy roślin kwiatowych rozumieją, że chociaż pszczoły zwykle nie odwiedzają roślin kwitnących, uprawianych w szklarniach, pszczoły mogą być narażone na pozostałości insektycydów w nektarze i pyłku leczonych roślin, gdy rośliny są sprzedawane i przesadzane w krajobraz. Posiadanie naukowo opartych danych na temat resztkowych poziomów neuronowych w uprawach kwiatów jest ważne dla przemysłu kwiatowego.

Wyniki tego badania finansowanego przez AFE sugerują, że dynamika degradacji insektycydów systemowych jest prawdopodobnie różna wśród gatunków roślin. Nawet wśród roślin zielnych jednorocznych i wieloletnich. Niezależnie od gatunków roślin, pozostałości nie zostały wykryte rok po zabiegu.

Wyniki sugerują również, że czas aplikacji wynosi co najmniej dwa tygodnie przed sprzedażą opryskiwania liści. Sugeruje to, że co najmniej cztery tygodnie przed sprzedażą dla średniego zanurzenia spowoduje to powstanie pozostałości poniżej progu w Rudbeckii, Salvia i Portulaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here