Stabilizator światła do folii szklarniowych pomaga hodowcom zwiększyć plony

0
276
Folie szklarniowe

BASF i Tân Hùng Cơ Masterbatch Manufacture Co pracują nad tym, aby pomóc rolnikom i zaoszczędzić zasoby. Stabilizator światła do folii szklarniowych pomaga hodowcom zwiększyć plony.

Tân Hùng Cơ, producent koncentratów dodatków do folii z tworzyw sztucznych w Wietnamie, stosuje teraz plastikowy dodatek Tinuvin NOR 371 firmy BASF, aby zwiększyć trwałość i żywotność folii szklarniowych wykonanych z polietylenu o niskiej gęstości. Dzięki Tinuvin NOR 371 folie szklarniowe mogą wytrzymać warunki atmosferyczne przez co najmniej trzy do czterech lat.

Rząd Wietnamu ogłosił pakiet 100 bilionów VND (około 4,4 miliarda dolarów) na rozwój rolnictwa hi-tech. Opracowywane są lepsze odmiany kwiatów i owoców, a produkcja polowa stopniowo przechodzi w kierunku chronionej uprawy, precyzyjnego i automatycznego nawadniania, skomputeryzowanych systemów zarządzania uprawami i stosowania technologii szklarniowych.

Aby jak najlepiej wykorzystać technologie szklarniowe, do polimeru należy dodać stabilizatory światła podczas produkcji folii szklarniowych. Stabilizatory te sprawiają, że folie są odporne na intensywne światło słoneczne i ciepło, które powstają w punktach styku z metalową ramą szklarniową. Jeśli nie, folie z tworzyw sztucznych mogą stać się kruche i pęknąć w ciągu kilku tygodni. – Naturalne warunki atmosferyczne wpływają na trwałość polimerów stosowanych na zewnątrz, a folia szklarniowa stanowi dodatkowe wyzwanie ze względu na środki ochrony roślin stosowane w szklarniach – powiedział Hermann Althoff, starszy wiceprezes działu BASF Performance Chemicals w regionie Azji i Pacyfiku. – Nasz stabilizator światła Tinuvin NOR 371 sprosta wyzwaniu cieplarnianemu i wydłuży żywotność folii, zmniejszając tym samym koszty dla plantatorów i marnotrawstwo dla środowiska – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here