Sto firm ukończyło listę samooceny zdrowia roślin

0
326
xylella

Sto brytyjskich firm ukończyło listę kontrolną samooceny zdrowia roślin. Każda z tych firm otrzymała bezpłatny raport, aby pomóc w poprawie praktyk w zakresie zdrowia roślin i bezpieczeństwa biologicznego.

Lista kontrolna samooceny – www.planthealthy.org.uk – opiera się na wymaganiach określonych w niedawno opublikowanym standardzie zarządzania zdrowiem roślin. Jest prekursorem Planu Ochrony Zdrowia Roślin, który został opracowany pod względem struktury systemu i finansowania.

Alistair Yeomans powiedział: – To obiecujący początek, zwłaszcza, że ​​sezon był bardzo zajęty. Wzywam menedżerów ogrodnictwa do korzystania z tego bezpłatnego narzędzia do samooceny, ponieważ pomoże ono chronić ich firmy, naszą branżę i środowisko naturalne przed niszczycielskimi szkodnikami i chorobami roślin.

Lista kontrolna samooceny jest przeznaczona dla wszystkich firm i organizacji w łańcuchu dostaw roślin ozdobnych i udogodnień, w tym szkółek, projektantów krajobrazu, projektantów, sprzedawców detalicznych, ogrodników i ogrodów publicznych. Ma on na celu pomóc menedżerom w identyfikacji i zmniejszeniu ryzyka związanego z importem i handlem roślinami.

Ocena zdrowych roślin była bardzo przydatnym narzędziem dla mojej firmy. Cały proces był skuteczny, ukierunkowany i profesjonalny. Pomogło mi to określić, które obszary działalności wymagają dalszych informacji, aby ulepszyć nasze protokoły bezpieczeństwa biologicznego i zdrowia roślin – powiedział Kyle Ross, kierownik produkcji w Wyevale Nurseries Ltd. – Wypełnienie kwestionariusza Plant Healthy nie tylko podkreśliło mocne i słabe strony naszych procesów zarządzania zdrowiem roślin, ale kwestionariusz uwypuklił pewne aspekty bezpieczeństwa zdrowotnego roślin, których wcześniej nie rozważaliśmy. Obecnie jest integralną częścią naszej należytej staranności – komentuje Stan Green, dyrektor zarządzający Growforth Ltd.

Bezpieczeństwo biologiczne

Bezpieczeństwo biologiczne stało się coraz ważniejszym problemem w sektorze ogrodnictwa ozdobnego i rekreacyjnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę zagrożenie rozprzestrzeniania się Xylella w Europie. Istnieje również coraz lepsze zrozumienie kosztów, jakie inwazyjne choroby roślin mogą powodować w brytyjskiej gospodarce. Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Oxford i Sylva Foundation wykazały, że samo zamieranie popiołu będzie kosztować brytyjską gospodarkę 15 miliardów funtów.

Jeśli chodzi o poszczególne przedsiębiorstwa ogrodnicze, w jednym z ostatnich studiów przypadku oszacowano, że egzekwowanie środków przeciwdziałających wybuchowi choroby Xylella może skutkować 15% utratą obrotów w przedszkolu. Nie obejmuje to wartości utraty sprzedaży spowodowanej reputacją, która niewątpliwie zwiększyłaby straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here