Niebieski storczyk – fenomen tajemniczej rośliny

0
595
niebieski storczyk

Niebieski storczyk to jeden z bardziej ekstrawaganckich rodzajów kwiatów, który od kilku lat jest dostępny w sprzedaży. W czym tkwi tajemnica?

Orchidea generalnie jest wyjątkowo pięknym kwiatem, który możemy mieć w każdym domu. Kiedy na rynku pojawiły się niebieskie storczyki, jeszcze bardziej podbiły ten rynek i zainteresowanie miłośników, wszystko właśnie z uwagi na barwę. Czy ten kolor jest jednak naturalny?

Niebieski storczyk

Storczyki na całym świecie można uzyskać w wielu kolorach, ale niebieski czy błękitny nie jest naturalną barwą. Aby uzyskać taki wygląd, hodowcy muszą te kwiaty sztucznie zabarwiać.

Wiąże się to z podaniem roślinie barwnika już podczas uprawy i to właśnie podczas hodowli, pod ścisłym nadzorem specjalistów, ma najbardziej wyrazisty kolor.

Najpopularniejszym gatunkiem storczyków w sprzedaży są phalaenopsis, które można uprawiać w domu. Na rynku otrzymamy rośliny w różnych barwach, nierzadko wielokolorowe, z różnymi wstawkami. W przypadku tych kwitnących na niebiesko, wybierane są głównie kwiaty z kremowymi, albo białymi płatkami.

Jak długo storczyk jest niebieski?

Nienaturalna barwa storczyka utrzymuje się do opadnięcia kwiatów. W przypadku dość mocno rozwiniętych wcześniej egzemplarzy, ingerencja barwnika staje się mniejsza, bardziej przypominająca błękit. Później z kolejnymi pąkami barwa jest coraz mniej wyrazista, aż powraca do swojej naturalnej formy. Z uwagi na różną temperaturę, wilgotność itp., ciężko jest określić średni czas utrzymywania się niebieskiego koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here