Storczyki z Tajwanu zdobywają nagrody

0
455
kwiaty

Trzy unikalne hybrydowe storczyki opracowane przez Stację Badawczo-Rozwojową Rolnictwa Dzielnicy Kaohsiung zdobyły cztery nagrody na międzynarodowym pokazie orchidei na Tajwanie za ich egzotyczny wygląd i zapach.

Trzy zwycięskie kwiaty, hybrydy storczyka wyczyszczonego i storczyka ćmy, wydobyły z każdego storczyka to, co najlepsze, przy użyciu technologii, której nie ma najlepszy zawodnik Tajwanu w tej dziedzinie, Holandia.

Wyrazisty zapach

Orchidea ćmy jest ceniona ze względu na swoje piękno i najbardziej eksportowaną orchideę Tajwanu, ale I-szu Weng (翁 一 司), asystent badacza ze stacji badawczej Kaohsiung powiedział, że na ogół brakuje mu zapachu.

Kilka gatunków storczyków ćmy, które są pachnące, mają małe płatki i nie mogą spełnić wymogu handlowego co najmniej 10 kwiatów na łodygę – powiedział Weng.

Tak więc stacja badawcza Kaohsiung postanowiła wprowadzić gen wysoce pachnącej orchidei w wyczynie do ćmy, wykorzystując technologię, którą tylko Tajwan musi opracować hybrydy łączące najlepsze z obu ras.

Wyniki zdobyły wyróżnienia na Międzynarodowej Wystawie Orchidei w Tajwanie w 2019 roku.

Kdares Perfume Dancer, krzyżówka, która może nosić co najmniej 10 kwiatów na łodygę, zdobyła srebrny medal dla wszystkich zgłoszeń na wystawie i główną nagrodę w kategorii „Inne storczyki” (Grupa D) ze względu na oszałamiający wygląd i silny zapach.

Kwitnąca na biało Kdares Perfume Girl i Kdares Perfume Ballet, z żółtym liściem i czerwoną plamą, zdobyły trzecią nagrodę w grupie D za piękne kolory, elegancki wygląd i zapach.

Liczenie zysków

Sung Pin-hui (宋 品 慧), inny asystent naukowy w stacji badawczej Kaohsiung powiedział, że niektórzy krajowi handlowcy orchidei mają zaufanie do potencjału rynkowego nowego gatunku, wierząc, że mogą je sprzedać za cenę 10 000 dolarów tajwańskich (NT) za sztukę.

Eksporterzy oczekują stacji, która przeniesie technologię do prywatnych interesów, widząc w niej sposób na zwiększenie międzynarodowej konkurencyjności storczyków z Tajwanu

Obecnie Tajwan eksportuje storczyki wartości około 100 milionów dolarów tajwańskich rocznie, z których większość to orchidea ćmy. Połowa eksportu trafia do Stanów Zjednoczonych, około 20-30 procent do Japonii, a 10 procent do Europy i Australii.

W ciągu ostatnich kilku lat stacja badawcza Kaohsiung opracowała prawie 70 nowych gatunków poprzez technologie hybrydyzacji i ratowania zarodków, w tym Kdares Orange Girl, Kdares Perfume Angel, Kdares Perfume Beauty i Amenopsis Kaohsiung Magic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here