Studenci prezentują swoje umiejętności w kampusie w USA

0
300
kampus w USA

Studenci Mountain Home High School Career Academies prezentują swoje umiejętności w nowo wybudowanej szklarni w kampusie szkoły średniej w USA.

Szklarnia została zbudowana w tym roku po tym, jak nauczyciele z departamentu edukacji rolniczej złożyli wniosek o stypendium państwowe z Departamentu Edukacji Zawodowej w Arkansas. Brandon Lewis, który obecnie uczy nauk roślinnych i zarządzania szklarnią w szkole średniej powiedział, że stan dostarczył 80 000 dolarów na budowę szklarni, a okręg szkolny pokrył dodatkowe koszty projektu.

Oprócz sadzenia i dbania o rośliny, uczniowie poznali wewnętrzne działanie szklarni. Lewis zauważył, że tkanina cieniująca jest częścią tego, co pomaga najlepiej funkcjonować w szklarni, ale przedstawił własny zestaw zagadnień. – Kolejnym wyzwaniem było poznanie mechanizmów kontrolnych – powiedział. – Nasze petunie nie są roślinami o pełnym słońcu, ale ostatnio, odkąd słońce wyskoczyło i wzrosła wilgotność, płótno cieniowe pozostało bardziej otwarte i niektóre rośliny dostają za dużo słońca. To w tej chwili próba i błąd.

Szklarnia jest wyposażona we wbudowany system nawadniania, ale w zależności od umiejscowienia niektóre rośliny otrzymują więcej wody niż inne, więc uczniowie nadal wykonują podlewanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here