Studentka stworzyła aplikację chorób roślin

0
467
Plant MD

Dla niektórych róża jest symbolem piękna lub miłości. Dla Shazy Mehdi to połączenie z matką, ale także brama do innowacji. Studentka stworzyła aplikację do diagnozowania chorób roślin.

Matka Shazy – Afshin, rośnie w krzakach róż w ich domu w Lawrenceville. Ale kilka lat temu rośliny chorowały, niszcząc kwiaty. Mehdi próbowała diagnozować kwiaty za pomocą Googlingu obrazów chorób roślin i porównywać te obrazy z chorymi różami. – Bardzo dobrze sobie z tym poradziłam – powiedziała. I to wywołało pomysł.

W ten sposób Mehdi wymyśliła PlantMD, aplikację na smartfona, która potrafi zdiagnozować chorobę roślin za pomocą zdjęcia. Po trzech miesiącach badań, kodowania i uzyskania pomocy od nauczycieli szkół średnich, Mehdi uruchomiła aplikację. – PlantMD działa, gdy robisz zdjęcie rośliny – powiedziała. – Mówi ci, jaka to jest roślina i czy jest zdrowa czy chora, a jeśli jest chora, jaką ma chorobę – dodaje.

Spędziła lato przed ukończeniem szkoły średniej, badając, jak zbudować aplikację, a następnie nauczyła się kodować. Wydawało się, że przychodzi jej to naturalnie. Wykorzystała Google TensorFlow, platformę do uczenia maszynowego. Uczenie maszynowe to forma sztucznej inteligencji, jest procesem, w którym komputery uczą się, jak lepiej radzić sobie z danym zadaniem, odkrywając wzorce statystyczne.

Po tym, jak jej lokalna gazeta napisała historię o rozwoju aplikacji, zespół Google zainteresował się tematem i chciał dowiedzieć więcej, ponieważ Mehdi użyła ich oprogramowania TensorFlow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here