Suszone kwiaty popularne w 2019 roku

0
537
Suszone kwiaty
fot. Flora next

Suszone kwiaty nie są popularne? Nic z tych rzeczy. W tym roku powrócił trend na ten rodzaj ozdób.

Suszone kwiaty pojawiły się 4000 lat temu w Egipcie. Były prezentowane na ceremoniach pogrzebowych, a każdy kwiat był wybierany ze względu na symboliczne znaczenie ich w religii.

W 2019 roku rośnie na nie popyt, równocześnie z popularnością naturalnych produktów. To świetna okazja, aby poinformować klientów przy zakupie nowej aranżacji, że mogą powiesić i wysuszyć swoje kwiaty, aby wkomponowały się w aranżację przestrzeni.

Suszone bukiety stają się coraz bardziej popularne na weselach. Układy mogą być wykonane całkowicie z suszonych części lub włączone do aranżacji razem z kwiatami świeżymi. Strąki nasienne i lawenda także są popularnym wyborem.

Zachowanie większych łodyg i zieleni jak eukaliptus to świetny sposób na dodane do wazonu i uczynienie go punktem centralnym w pokoju, salonie, czy łazience.

Oprócz kompozycji kwiatowych, sprasowane kwiaty oraz zieleń mogą być przechowywane w ramkach lub skrzyniach z cieniami. Suszone stanowią część wystroju, ale jeśli nie masz miejsca, będzie to idealne rozwiązanie.

Popularne są też etui na telefony, które mogą wyświetlać prasowane kwiaty, nadając nowoczesny design. Staje się to szczególnie popularne wśród milenialsów.

Wieńce natomiast przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach zamkniętych ponieważ kwiaty muszą być przechowywane w suchym miejscy. Spróbuj dodać kwiaty, które mają zapach, takie jak lawenda lub oregano.

Suszenie kwiatów

Jest to jedna z pierwszych metod konserwacji kwiatów. Najprostszym sposobem wyschnięcia większości kwiatów jest usunięcie wszystkich liści, związanie ich małymi wiązankami i powiesić je do góry nogami, z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz w ciepłym i dobrze wentylowanym miejscu.

Każda wiązka powinna zawierać tylko jeden rodzaj kwiatów, a większe kwiaty kwitnące powinny być indywidualnie suszone przez łodygę. Pędy mogą wymagać ponownego wiązania podczas procesu, ponieważ mają tendencję do kurczenia się. Proces suszenia może trwać od tygodnia do kilku tygodni, w zależności od kwiatu, wilgotności i miejsca przechowywania kwiatów.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to za małe paczki w pudełkach po butach? To niewielka ilość żelu krzemionkowego, substancji, która pomaga usunąć wilgoć z pudełka, dzięki czemu skóra i piana obuwia pozostają w dobrym stanie. Jest biały, ale niektóre typy zawierają niebieskie kryształy, które działają jako wskaźnik wchłoniętej wilgoci.

Żel krzemionkowy bardzo szybko wysusza kwiaty. Aby wysuszyć kwiaty za pomocą żelu krzemionkowego, rozłóż warstwę na naczyniach, ułóż kwiaty na wierzchu i włóż do piekarnika. Po usunięciu wilgoci z kryształów kwiaty muszą być umieszczone w hermetycznych pojemnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here