Syberyjskie storczyki nad Bajkałem

0
336
storczyki

Storczyki z dalekiej Syberii? Plantatorzy kwiatów w tym regionie produkują je w tysiącach!

W Orchidelia, nad brzegiem jeziora Bajkał, uprawiają ponad 25 odmian storczyków: standardowych, midi, mini, grandi i multiflora, o różnych kolorach, od klasycznych białych i delikatnych różowych po jasne i wielokolorowe z misternymi wzorami. Wiele z nich jest popularnych wśród kolekcjonerów.

Nasi zachodni koledzy koncentrują się na najpopularniejszych odmianach, podczas gdy my staramy się znaleźć niezwykłe odmiany. Dlatego coraz więcej kolekcjonerów woli kupować nasze storczyki. Co więcej, dostawa importowanych kwiatów trwa ponad tydzień, są ładowane i przepakowywane kilka razy, co nie wpływa pozytywnie na ich stan. Nasze storczyki mają tutaj przewagę i często są również tańsze ze względu na brak opłat niestandardowych itp. – mówi Aryuna Damdinova, kierownik projektu w firmie Baikal Production and Logistics Company, firmie związanej z Orchidelia.

Szklarnia do całorocznego uprawiania orchidei o powierzchni 1000 metrów kwadratowych jest największą we wschodniej Syberii. Całkowita kwota inwestycji w projekt wyniosła 6,7 ​​mln euro. W szklarni pracuje 25 pracowników. Obecnie rozważają rozbudowę swojego obszaru produkcyjnego i dodatkową budowę szklarni, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na storczyki z Buriacji.

Orchideia zaprezentuje swoje tropikalne egzotyczne rośliny w dniach 10-12 września podczas Crocus Expo IEC na Flowers Expo 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here