Syngenta przejęła Viranova Cyclamen

0
273
Varinova

Syngenta ogłosiła, że z sukcesem przejęła firmę Varinova Cyclamen. Varinova to holenderska firma, która w pełni poświęca się hodowli, produkcji i komercjalizacji cyklamenów.

Połączenie wiedzy technicznej i innowacyjnych odmian Varinova z dostępem do rynku i światowej klasy nauki Syngenty pozwala Syngenta Flowers umocnić swoją pozycję na rynku cyklamenów. Będzie teraz pracować nad wprowadzeniem innowacji na rynku cyklamenów.

Przejęcie firmy Cyclamen od Varinova ma strategiczne znaczenie dla Syngenta Flowers. – Cyklamen jest dla nas głównym przedmiotem zainteresowania, w którym jesteśmy zdecydowani rozwijać się poprzez szersze portfolio i silne wsparcie techniczne dla naszych hodowców. Varinova oferuje komplementarne portfolio produktów i plan hodowlany, którego szukaliśmy. Nasze przyszłe portfolio jest teraz bardziej kompletne, najnowocześniejsze i oferuje ważne funkcje, takie jak odporność na botrytis. W ​​nadchodzących miesiącach będziemy poświęcać czas na określenie naszej strategii dotyczącej cyklamenu wraz z zespołem Varinova. Będziemy gotowi przed rozpoczęciem sezonu cyklamenowego – mówi Michael Kester.

Ta połączona oferta wykorzystuje również najlepsze w swojej klasie wsparcie techniczne obu firm, dając plantatorom na różnych rynkach pełny pakiet genetyki i wsparcia technicznego. Mamy rozwiązanie dla wszystkich okoliczności. W ten sposób Syngenta Flowers może dostosować ofertę do konkretnych potrzeb każdego hodowcy. Nie tylko z genetyką, ale także z wieloletnim doświadczeniem w uprawie cyklamenu, które przynosi Varinova.

Marga Janus i Bart Kuijer, właściciele Varinova, są bardzo zadowoleni z tego przejęcia. – Varinova ma silną markę na rynku. Ten krok pomoże przenieść nasz program hodowlany z piękną genetyką cyklamenu na wyższy poziom. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie mocy handlowej Syngenty. Osobiście cieszymy się, że możemy przejąć Varinovę i ciągłość ludzi. Zespół Syngenty dał nam pewność, że jest to dobre dopasowanie, z miłymi ludźmi, krótkimi liniami komunikacyjnymi i poczuciem rodziny. Jesteśmy dumni z zespołu Varinova i wyników, które osiągnęliśmy do tej pory – mówią.

Varinova będzie nadal sprzedawać swój asortyment swoim klientom. Ponadto od teraz klienci Syngenta Flowers mogą zamawiać wszystkie produkty cyklamenowe za pośrednictwem zespołu sprzedaży Syngenta Flowers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here