Szereg nowych odmian bugenwilli

0
421
Bugenwilla

Dwie holenderskie firmy współpracują ze sobą od lat. Wspólnie opracowali szereg nowych odmian bugenwilli poprzez hodowlę mutacji.

Przedszkole De Wintertuin w De Lier w Holandii przekazało firmie Agriom sprzedaż sadzonek bugenwilli w pobliskiej wiosce De Kwakel. De Wintertuin uprawia siedem różnych kolorów bugenwilli, jako produkt końcowy i sadzonki na ich 3-hektarowym terenie w De Lier. – Poznaliśmy ojca i syna Fransa i Woutera van den Bos, jako bardzo wykwalifikowanych hodowców roślin doniczkowych – mówi Jaap Stelder, dyrektor w Agriom. – Materiał wyjściowy, który dostarcza De Wintertuin, jest doskonały – dodaje.

Bougainvillea to uprawa niszowa – produkt, który wymaga dodatkowych umiejętności od hodowców. Frans van den Bos ma wieloletnie doświadczenie i bogactwo wiedzy o uprawie. – Łącząc swoją wiedzę z naszymi kontaktami handlowymi uważamy, że możemy zaoferować plantatorom, którzy chcą zacząć od bugenwilli, wartość dodaną – kontynuuje Stelder.

Plantatorzy Orchard Park w Ontario w Kanadzie po raz pierwszy sadzili sadzonki bugenwilli z De Wintertuin rok temu. Frans i Wouter van den Bos oferują kanadyjską poradę hodowców na temat uprawy, natomiast specjalista od roślin doniczkowych Jan ten Brinke z Agriom oferuje wskazówki. – Wszyscy są zadowoleni ze współpracy – dodaje Stelder.

Agriom nie tylko sprzedaje bugenwillę z De Wintertuin do Kanady lub Stanów Zjednoczonych. – Nasz rynek sprzedaży jest globalny. W tropikalnym pasie bugenwilla to duży, atrakcyjny produkt. Tam też widzimy możliwości – ocenia Stelder. Agriom pokaże selekcje bugenwilli z De Wintertuin w ich lokalizacji w De Kwakel podczas FlowerTrials od 11 do 14 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here