„Szklarnie Rosji” zorganizowały seminarium

0
283
Seminarium w Rosji

W maju stowarzyszenie „Szklarnie Rosji” zorganizowało seminarium dla usług agronomicznych i firm zajmujących się uprawą kwiatów pod nazwą „Technologia uprawy tulipanów, prawidłowy dobór odmian i materiału do sadzenia”.

Jedna z wiodących holenderskich firm w produkcji i dostawach bulwiastych roślin – S. Steenvoorden i jej szef Kees Steenvoorden – pomagali w organizacji i przeprowadzeniu seminarium.

Wysoko wykwalifikowani specjaliści holenderskich i rosyjskich firm zajmujących się produkcją tulipanów zostali zaproszeni na seminarium jako prelegenci:

  • Członek Royal Dutch Association producentów bulwiastych roślin kwiatowych, konsultant agronomu Jos Eijking mówił o różnych technologiach uprawy tulipanów do cięcia i ich cechach, o chorobach, z którymi stykają się agronomowie, gdy rosną tulipany, oraz o sposobach zapobiegania i zwalczania ich.
  • Dyrektor generalny Holland Bulb Market (w ubiegłym roku firma obchodziła 150 lat) Joris van der Velden skupił się na cechach i zaletach uprawy tulipanów przez hydroponikę, najpopularniejszą technologię produkcji tego kwiatu.
  • Martin Buter – założyciel i dyrektor firmy Amsonia, która od prawie 30 lat współpracuje z rosyjskimi producentami tulipanów, zaprzestał współpracy z tymi niuansami, które są często lekceważone przez rosyjskich producentów, a w konsekwencji tracą na jakości i ilości produktów.
  • Nico Lommerse – szef firmy Nord Lommerse Flower Bulb Grop mówił o tym, jak wybrać nowe odmiany tulipanów i jakie odmiany rosyjscy producenci powinni zwrócić uwagę.
  • Wiodący ekspert od tulipanów w Rosji, główny agronom firmy „Galantus” (Kaługa) Ludmiła Kazankowa podzieliła się swoim doświadczeniem w uprawie tulipanów i wydała konkretne zalecenia dotyczące uprawy wysokiej jakości tulipanów przy minimalnych stratach.
  • Dyrektor firmy „Galantus and K” (Kaluga) Oleg G. Mitrofanov wydał zalecenia dotyczące zbierania, pakowania i przechowywania tulipanów przed wysłaniem do klientów.
  • Dyrektor firmy „Nova agro” (Jekaterynburg) Natalia Novikova opowiedziała o tym, jak można zautomatyzować i przyspieszyć proces sortowania i pakowania tulipanów.
  • Pod koniec seminarium odbyło się krótkie przemówienie przedstawiciela holenderskiej firmy Bosman van Zaal w Rosji. Roman Churkin mówił na temat najnowocześniejszych technologii uprawy tulipanów w kompleksach szklarniowych: przy maksymalnym wykorzystaniu automatycznych linii, w trzech poziomach, z lampami ledowymi.

Prawie wszyscy z siedemdziesięciu uczestników seminarium: menedżerowie, główni agronomowie, specjaliści z branży szklarniowej zauważyli dobrą organizację wydarzenia, jego treść i praktyczne korzyści. Wyrażono chęć kontynuowania praktyki spotkań hodowców kwiatów w tym samym formacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here