Szkółki Wyevale otrzymały licencję na sprzedaż Pyracantha

0
288
Pyracantha

Szkółki Wyevale otrzymały licencję na sprzedaż Pyracantha – rośliny, która w styczniu zdobyła nagrodę Innovation Award na IMP Essen.

Kyle Ross – kierownik produkcji w dziale kontenerów, wyjaśnił. – Jesteśmy bardzo podekscytowani, że otrzymaliśmy licencję na sprzedaż i promocję Pyracantha „Red Star”. Został wyhodowany przez Van der Sar Longlife Plants w Holandii i uzyskaliśmy licencję od Plantipp.

To oszałamiająca roślina z całorocznym zainteresowaniem. Wytwarza mnóstwo błyszczących, żywych, czerwonych jagód i mogą one pozostać na roślinie przez Boże Narodzenie aż do lutego. – Długowieczność jagód doprowadziła do nowatorskiego pomysłu wykorzystania Pyracanthy jako rośliny domowej, szczególnie w okresie świątecznym, wprowadzając do niej sezonowo aktualne kolory – mówi Ross

Pyracantha „Red Star” ma mniej cierni niż standardowa Pyracantha, co znacznie ułatwia obsługę. Jest wiecznie zielony, produkuje masę kwiatów do późnej wiosny i lata, a jej efektowny zimowy kolor jagód, Red Star z pewnością oferuje coś każdego sezonu.

Będziemy uprawiać „Czerwoną Gwiazdę” Pyracantha w doniczce o pojemności trzech litrów i będziemy dysponować próbną ilością dostępną latem przyszłego roku (2020), a następnie pełną ilością promocyjną dostępną w 2021 roku. Cieszymy się, że współpracujemy z wybranymi hodowcami i budujemy nowe relacje, dzięki czemu możemy wspierać innowacje w zakładach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here