Sztuczny storczyk – rodzaje i ceny

0
448
sztuczny storczyk

Floryści oraz pasjonaci żywych kwiatów uważają orchideę za jeden z najważniejszych kwiatów. Sztuczny storczyk także znalazł swoje solidne miejsce na rynku.

Plastikowe odpowiedniki roślin istniały od wielu lat, często jednak będące słabej jakości, co niekoniecznie sprzyjało popularności. Postęp technologiczny oraz zwiększająca się konkurencja, wymusiły na producentach użycie innych komponentów do tworzenia kwiatów, w tym także sztucznych storczyków.

Znaczenie lepszej jakości materiały wyparły z zakładów plastik. Swoje kształty, znacznie zbliżone do tych w rzeczywistości, można zapewnić przy użyciu m.in. silikonu, lateksu, czy też nylonu. Dzięki temu jest spora szansa, że przez długi czas posiadacz sztucznego storczyka będzie cieszył się z intensywnych kolorów, bez obawy o proces płowienia.

Najlepsi producenci dbają o najdrobniejsze szczegóły, w tym całe struktury płatków kwiatów. Dodaje to wyraźnie swojej efektowności na tyle, że można czasami pomylić się, czy przypadkiem nie są to jednak żywe rośliny. Jeśli nie planujesz, albo nie znasz się na uprawie kwiatów, śmiało możesz pomyśleć o sztucznym storczyku, który idealnie odnajdzie się w roli dekoracji w mieszkaniu.

Cena storczyka? Spory udział w poziomie cenowej ma rzecz jasna materiał, z jakiego jest wykonany. Kwiat w doniczce z reguły jest bardziej wartościowy, aniżeli luźne, pojedyncze gałązki. Koszt gałązek akrylowych czy silikonowych też może się znacząco różnic. Te pierwsze można otrzymać za kilka złotych, natomiast ten drugi rodzaj to poziom nawet kilkudziesięciu złotych.

Największą popularnością cieszą się jednak całe kompozycje w doniczce, czy wazonie. Te, które najbardziej oddają rzeczywisty wygląd sztucznych storczyków – silikonowe, czy akrylowe, mogą kosztować już sporo. Warto jednak czasami wydać 200-400 złotych i cieszyć się z trwałej dekoracji przez spory okres czasu, bez względu na porę roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here