Tornado całkowicie zniszczyło szklarnie

0
376
Tornado w USA

Pod koniec maja tornado w amerykańskim Linwood w stanie Kansas prawie całkowicie zniszczyło szklarnie Free State Growers. Kataklizm spowodował około 3 miliony szkód strukturalnych, dewastując ponad 9 hektarów nieruchomości.

Tornado przedarło się przez miasto Lindwood (około 400 mieszkańców), niszcząc kilka budynków na jego drodze. – To było po prostu druzgocące – powiedział Mark Illausky, właściciel Free State Growers.

Byliśmy na kolacji i obserwowaliśmy w telewizji przejście tornada. Powiedzieli, że uderzyło w Linwood dość mocno, więc pomyślałem, że lepiej wyjdę i przeanalizuję sytuację – mówi Tom Franchett, dyrektor generalny Free State Growers. – Wyszedłem około pół godziny po przejściu burzy i zobaczyłem niestety najgorsze – dodaje.

Właściciele chcą rozpocząć odbudowę za miesiąc. Pierwszym krokiem będzie zabranie 9 hektarów gruzu. Na szczęście żaden z pracowników ani hodowców nie został ranny, choć jeden z nich był bardzo blisko tego zjawiska. – Uciekł ze szklarni, przykucnął obok małego, pomarańczowego ciągnika i obserwował, jak gwałtowne wiatry rzucają ciężarówki na parking, siejąc spustoszenie w miejscu pracy – podają media.

Tornado, które przeszło 28 maja m.in. przez Linwood, było jednym z silniejszych w ostatnich miesiącach. Zostało sklasyfikowane jako EF4, a więc z wiatrem osiągającym nawet 275 km/h. Trasa tego zjawiska wiodła przez 50 kilometrów.

Linwood Tornado Damage

“It’s been just devastating."An EF4 tornado tore through Linwood, Kansas on Tuesday, destroying buildings in its path.

Opublikowany przez WIBW Marleah Campbell Środa, 29 maja 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here