Transport morski: W USA coraz więcej kwiatów sprowadza się z Ekwadoru

0
374
Zwiększa się transport morski kwiatów z Ekwadoru
fot. Flora

USA w ostatnim czasie zwiększyły swoje zapotrzebowanie na kwiaty pochodzące z Ekwadoru, zwłaszcza drogą morską.

Gwałtowny wzrost zapotrzebowania

Mówi się, że transport morski jest dobrą alternatywą dla transportu lotniczego. Teraz staje się to rzeczywistością dla klientów z USA. Zapotrzebowanie gwałtownie wzrosło, szczególnie w przypadku przesyłek morskich z chłodnicami próżniowymi. Agroideas jest żywym dowodem. Tylko w okresie walentynkowym liczba ton kwiatów przetworzonych przez ich próżniowe chłodzenie wzrosło o 270%, w porównaniu z poprzednim rokiem. Co ciekawe – nie było zwrotów towaru. – Dla wysokich gór jest to bardzo dobra alternatywa, która reguluje eksport w transporcie – mówi Juan Yazbek – dyrektor generalny firmy.

W tym roku Ekwador notuje wzrost produkcji kwiatów o 1000 ton, co daje łącznie produkcję w wysokości 15 000 ton. 494,1 jest wysyłana drogą morską, co stanowi przeszło 3% całkowitego eksportu i jednocześnie jest to o 2,5 razy więcej, niż w 2018 roku.

Wzrosty w Miami i Los Angeles

Agroideas wysyła kwiaty do kilku miejsc w USA. W porównaniu z poprzednimi dwoma latami – ilość wysyłanego towaru do Miami oraz San Diego znacząco wzrosła w okresie poprzedzającym walentynki. W samym Miami rynek wykazał wzrost na poziomie 1076% w stosunku do 2018 roku (z 24,3 tony do 259,2 ton). Również w Los Angeles przesyłki morskie wzrosły o około 100%.

Kwiaty w idealnym stanie

Co ciekawe, dostawy morskie nie wpłynęły negatywnie na jakość towaru i liczba reklamacji wyniosła 0%. – Dzięki procesowi chłodzenia próżniowego kwiaty dotarły w idealnym stanie do różnych miejsc docelowych, co przyczynia się do zadowolenia klienta i dobrej opinii o ekwadorskich kwiatach na całym świecie – wyjaśnia Yazbek.

Przyszłość należy do transportu morskiego

Szacuje się, że transport morski z roku na rok będzie coraz popularniejszy, ponieważ wiąże się z wieloma korzyściami. Oczekuje się jednak, że w przyszłości się ustabilizuje i nie będzie tak gwałtowny, jaki widzimy do tej pory. Bez względu na to jest to doskonała alternatywa, która pomoże regulować także wysokość cen całej produkcji i transportu.

Jaki będzie Dzień Matki?

Eksperci oczekują, że Dzień Matki skończy się podobnie jak Walentynki. Najprawdopodobniej eksporterzy we współpracy ze swoimi klientami zaplanują produkcję już na wiele sezonów, włącznie z datami morskich wysyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here