Trendy florystyczne w 2022 roku

0
550

Trendy zmieniają się każdego roku. Reguła ta obowiązuje nie tylko w świecie mody czy projektowania wnętrz, ale także w branży florystycznej. Co jakiś czas prekursorzy wychodzą z nowymi propozycjami, które budzą podziw u niejednego amatora kompozycji kwiatowych. Z jakimi więc trendami we florystyce spotykamy się w roku 2022?

Energetyczne kolory

Jednym z popularniejszych trendów we florystyce w 2022 są energetyczne kolory. Mają one wpływać pozytywnie na samopoczucie odbiorcy, a tym samym wzbudzać szczęście i optymizm. Trend ten wywodzi się ze świata mody, gdzie opisywany jest jako dopamine dressing. Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ dopamina to neuroprzekaźnik, który odpowiada, między innymi, za odczuwanie radości czy zakochania. 

Zastosowanie energetycznych kolorów we florystyce ma działać jako swoisty zastrzyk pozytywnej energii dla odbiorcy. Wśród najpopularniejszych barw możemy spotkać się z odcieniami żółtego, pomarańczowego, czerwonego, a także z jaskrawą zielenią czy turkusem.

Nietuzinkowość

W 2022 odchodzimy od utartych schematów i tworzymy nowe, indywidualne kompozycje kwiatowe. W czasach, gdy “wszystko już było” i ciężko kogoś zaskoczyć, warto puścić wodze fantazji i pokusić się o nietypowe połączenia roślin, ozdób, a także materiałów. Eksperymenty są jak najbardziej wskazane – nie warto więc bać się tworzyć czegoś nietuzinkowego, przepełnionego charakterem i elementami zabawy, a tym samym nadać nieco artystyczny wydźwięk całej kompozycji.

Jasność i prostota

Pomimo tego, że w modzie florystycznej w 2022 roku królują nietuzinkowe projekty, prostota i klasa wciąż są doceniane. Barwą przewodnią tego trendu jest biel, często idąca w parze z czerwonymi, zielonymi i błękitnymi akcentami kolorystycznymi. Zastosowanie prostych i smukłych kształtów pozwala wydobyć z całości nutę wyrafinowania.

Trend ten ma zwrócić naszą uwagę na środowisko, w którym żyjemy, dlatego przy tworzeniu kompozycji kwiatowych najczęściej wykorzystuje się materiały, które są biodegradowalne lub zdatne do recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here