Typy bukietów ślubnych dla panny młodej

0
502
Jakie są typy bukietów ślubnych?

Bukiet ślubny wbrew pozorom to ważny element ceremonii. Istnieje wiele rodzajów wiązanek, dopasowanych chociażby do osobowości, czy urody panny młodej.

Typy bukietów ślubnych

Wysportowany – bukiet jest stonowany i monochromatyczny. To typ czysty i klarowny w zamkniętej formie, np. kopuła czy kropla. Elementy bukietu są niewielkie, w prostej formule, często z jednym kwiatem, np. strelicją lub irysem.

Młodzieżowy – to delikatna i skromna wiązanka, okrągła lub wydłużona. Z kwiatami z ogrodu, które mają kontrastujące się, czyste barwy – biało – różowo – zielone, błękitno – pomarańczowe, czy też ciemnofioletowe z jasnobłękitnym.

Dla kobiety dojrzałej – bukiet jest okrągły, albo w kształcie łuku, bogato wypełniony kwiatami, w żywych i ciepłych barwach – od żółtego, poprzez pomarańczowy, różowy i biały.

Z klasą – dla kobiety prezentującej „wyższy poziom”, przejrzysta i wyrazista, wykonania z drogich, eleganckich kwiatów, w połączeniu kolorów białego, zielonego oraz fioletowego.

Ekstrawagancki – nowoczesna wiązanka, bardzo eksperymentalna, przy użyciu materiałów nieroślinnych. Kolorystyka jest zaskakująca, bowiem z użyciem egzotycznych, niecodziennych kwiatów. Gama barw jest bardzo szeroka, włącznie z kolorem czarnym.

Boho – dla osoby, która nie trzyma się ustalonych wzorców. Wiązanka składa się z różnych kwiatów działkowych i ogrodowych, o różne długości łodyg, umieszczone w różnych kierunkach, z dużą ilością zieleni.

Rodzaje bukietów ślubnych według innych kryteriów

Ponadto istnieje również inny zasób kryteriów dotyczących panny młodej. Typy kwiatów związane są chociażby z kolorem włosów, karnacją, czy posturą.

Z uwagi na kolor włosów bukiety dzielą się następująco:

  • dla brunetek najlepszą opcją są kwiaty o nasyconych barwach, np. czerwieni lub bordo,
  • dla blondynek wybór pada na lżejsze, pastelowe wiązanki, typu błękit, róż, czy kremowe, z niewielkimi, ciemniejszymi elementami,
  • dla rudych pasują kwiaty w tej samej tonacji, czyli pomarańczowe, żółte oraz kremowe, a dodatkowo zieleń tworzy tło dla ciepłych barw.

Z uwagi na karnację i posturę, kwiaty mogą zostać użyte w następujących konfiguracjach:

  • jasna karnacja – delikatne wiązanki, z kwiatami w pastelowej tonacji i dodatkiem ciemnych elementów,
  • ciemna karnacja – monochromatyczna lub wielobarwna tonacja bukietów, którą wyróżniać mogę osoby o nawet dość egzotycznej urodzie,
  • dla osób drobnych, niskich – małe wiązanki kwiatów, z frezji, konwalii, szafirków, czy chryzantem, w dodatkiem zieleni,
  • dla postawnych, wysokich kobiet – większe, zwisające wiązanki, stworzone z dużych kwiatów lilii, róż, goździków, storczyków itp. uzupełnione mniejszymi liśćmi – alokazji, monstery, czy filodendronu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here